4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 9 °C 9 °C 6 °C 10 °C
0 °C 1 °C 4 °C 2 °C 2 °C
środa, 8 maja 2019 23:44

Marzycie o podróży w przeszłość? Nic prostszego - są jeszcze wolne miejsca na XV warsztaty archeologiczne Żelazne Korzenie! Nie zwlekajcie z zapisami!


środa, 8 maja 2019 23:30

Starosta Piotr Babicki nagrodził zwycięzców 5. Młodzieżowego Festiwalu Piosenki "StarAch!Festiwal", organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. Tym razem na scenie zaprezentowało się 14 młodych artystów, którzy – jak podkreślali jurorzy – prezentowali wysoki poziom umiejętności.


środa, 8 maja 2019 23:17

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Białej Niedzieli, prozdrowotnej imprezie, która odbędzie się 19 maja br. na placu pod Skałkami, a w razie niepogody w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach. Chcemy zwrócić uwagę na to, że warto się badać i monitorować swój stan zdrowia a także zachęcić do zdrowego stylu życia.


środa, 8 maja 2019 08:59

Michał Gutowski i Piotr Wójtowicz to nowi szefowie Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz  Zespołu ds. Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Swoje obowiązki objęli z początkiem tego tygodnia.


poniedziałek, 6 maja 2019 12:19

 

Władze powiatu uczciły 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.


poniedziałek, 6 maja 2019 12:11

Za nami obchody 20–lecia powstania Powiatu Starachowickiego. Uroczystość odbyła się 30 kwietnia br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach i zgromadziła radnych wszystkich kadencji od 1998 r. Podczas uroczystego posiedzenia Rady Powiatu w Starachowicach przyjęto m.in. deklarację upamiętniającą 20 –lecie powstania Powiatu Starachowickiego. Wręczono także odznaczenia państwowe i okolicznościowe medale.


czwartek, 2 maja 2019 09:13

Z powodu złych warunków atmosferycznych prognozowanych na piątek, 03 maja br, tj. w dniu planowanej Rowerowej Majówki, impreza w tym terminie zostaje ODWOŁANA.
Otwarcie sezonu turystycznego w Powiecie Starachowickim zostanie zrealizowane w późniejszym terminie przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych, o czym Państwa poinformujemy.


piątek, 26 kwietnia 2019 10:21

Najpierw uroczysta msza święta, przemarsz pod Pomnik Niepodległości oraz złożenie kwiatów, a później Rowerowa Majówka – otwarcie sezonu turystycznego w powiecie starachowickim – tak w dużym skrócie wyglądać będą tegoroczne obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja, organizowane przez Powiat Starachowicki. Już dzisiaj zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców!


piątek, 26 kwietnia 2019 10:20

Przed nami 5. Młodzieżowy Festiwal Piosenki "StarAch!Festiwal", organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Impreza odbędzie się 8 maja br. w Starachowickim Centrum Kultury. Szczegóły poniżej.


piątek, 26 kwietnia 2019 10:03

25 kwietnia br., na sesji Rady Powiatu pożegnaliśmy uroczyście odchodzącą na emeryturę dotychczasową Skarbnik Powiatu, Panią Ewę Bzinkowską, która pełniła tę funkcję od początku istnienia Powiatu Starachowickiego, czyli przez ponad 20 lat. Jej miejsce zajmie od 1 maja br. Pani Magdalena Zawadzka, legitymująca się 20-letnim stażem pracy na stanowisku głównego księgowego w jednostkach samorządowych szczebla gminnego jak i powiatowego.