Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dzień Kobiet w starachowickim kole PZN

Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkały się 9 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach by wspólnie świętować Dzień Kobiet. Towarzyszył im w tym Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, który w imieniu władz powiatowych przekazał kwiaty i złożył ciepłe życie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nasza młodzież w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno – Logistycznej

Ponad 20 uczniów, w tym 11 z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach walczyło w piątek (9 marca br.) o awans do centralnego etapu II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez ponad 50 minut pisali test wielokrotnego wyboru  z zakresu spedycji i logistyki. Etap okręgowy odbył się u nas, w Starachowicach, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, a powodzenia życzyła uczniom Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starachowicka Kolej Wąskotorowa zatrudni Kierownika Pociągu.

Starachowicka Kolej Wąskotorowa poszukuje osoby posiadającej kwalifikacje do wykonywania czynności na stanowisku kierownika pociągu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z kwiatami i życzeniami dla Pań

Dużo radości, słońca oraz uśmiechu życzyli Paniom w Dniu ich Święta Wicestarosta Marek Pawłowski i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, którzy odwiedzili w czwartek Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach. Na ręce dyrektor Anety Świercz przekazali też kwiaty od Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

MOGKiK musi zmienić lokalizację

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach będzie musiał niebawem zmienić swoją lokalizację. Z powodu wypowiedzenia umowy użyczenia budynku przez Gminę Starachowice, placówka będzie musiała się wyprowadzić, jak poinformowała na konferencji starosta Danuta Krępa, nie kryjąc swojego rozgoryczenia z takiego obrotu sprawy.  

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dzień Kobiet

kategoria: Aktualności

Sprawozdanie z realizacji Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2017 roku.”

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mistrzowie ortografii

Alicja Różalska (Gimnazjum nr 1 w Starachowicach) i Ewelina Graba (I LO w Starachowicach) zostały tegorocznymi Mistrzyniami Ortografii w XIX Konkursie Ortograficznym „Ortograficzny tor przeszkód”, organizowanym w ramach XXVI Tygodnia Kultury Języka pod hasłem „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie” w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Imprezie, której patronowała Starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Polityczne awanturnictwo PSL

Wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz radnego Cezarego Beraka w sprawie odwołania mnie z funkcji Starosty Starachowickiego to kolejny przykład politycznego awanturnictwa totalnej opozycji wobec działań podejmowanych na rzecz i dla dobra mieszkańców Powiatu Starachowickiego. To próba zaistnienia w opinii publicznej w sytuacji, kiedy nie ma się nic do zaproponowania. Zarzuty zawarte we wniosku nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ograniczenie odwiedzin w szpitalu

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wprowadziła ograniczenie liczby odwiedzających w związku z obserwowaną zwiększoną zapadalnością na infekcje dróg oddechowych, w tym grypy i infekcji grypopodobnych. Ograniczenie odwiedzin obowiązuje od dnia 23 lutego br. i dotyczy całego szpitala. Przyjęto zasadę jeden pacjent – jedna osoba odwiedzająca. Ponadto przypominamy o  obowiązku pozostawiania odzieży wierzchniej w szatni (nieodpłatnie).

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS