17°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
8 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
wtorek, 12 lutego 2019 09:31

„Wszystko … jest liczbą” – to tytuł interaktywnej wystawy, która została otwarta 11 lutego br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, w obecności starosty Piotra Babickiego i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. Ekspozycja w inspirujący oraz  angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w naszym codziennym życiu. Będzie ją można oglądać do 7 kwietnia br.


piątek, 8 lutego 2019 13:59

„Twój e-PIT”, nowa usługa Ministerstwa Finansów, umożliwiająca automatyczne rozliczanie podatników przez fiskus od 15 lutego br. będzie dostępna w serwisie http://podatki.gov.pl. Ale uwaga! Dotyczy to póki co podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie również PIT-36, PIT-36L i PIT-28.


piątek, 8 lutego 2019 13:10

Starosta Piotr Babicki przewodził pierwszemu w tym roku posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który zajął się w dużej mierze omówieniem niekorzystnej sytuacji epizootycznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie kraju oraz zagrożeń wynikających z możliwości przeniesienia wirusa na teren powiatu. Wśród poruszanych kwestii znalazła się też sytuacja epidemiologiczna odry i postępowanie w przypadku jej wystąpienia, zapewnienie opieki i pomoc ludziom bezdomnym oraz przygotowanie na wypadek ekstremalnych warunków atmosferycznych w okresie zimy.


poniedziałek, 4 lutego 2019 13:12

Przez pięć dni Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach gościł uczniów oraz nauczycieli z czterech krajów - Turcji, Włoch, Francji i Rumunii w ramach projektu  „Exploring the Word with English”, współfinansowanego z programu Erasmus+. W podsumowaniu jego pierwszego etapu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 4 lutego 2019 10:21

Podjęcie uchwały o zamiarze przeniesienia siedziby III LO do budynku po Gimnazjum nr 4 w Starachowicach było jedną z ważniejszych kwestii podczas sesji Rady Powiatu, jaka odbyła się 31 stycznia br.  Radni dyskutowali także o sprawach bezpieczeństwa i porządku publicznego.


poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:39

31 stycznia br. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się V sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej. Przypominamy, że sesja będzie transmitowana na żywo na stronie e-sesja.  Zachęcamy do oglądania.


środa, 23 stycznia 2019 13:53

23 stycznia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyła się wspólna konferencja prasowa Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka w sprawie przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego do budynku Gimnazjum nr 4 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3.


środa, 23 stycznia 2019 12:07

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w rocznej odprawie służb mundurowych garnizonu świętokrzyskiego, na której podsumowano ubiegłoroczne działania policji, w tym również funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W imieniu władz powiatowych podziękował policji za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie.


wtorek, 22 stycznia 2019 11:49

Władze powiatu uczciły 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przez trzy dni  (18-20 stycznia br.) w sześciu gminach, w tym dwóch na terenie naszego powiatu (Mircu oraz Wąchocku), odbywały się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


piątek, 18 stycznia 2019 11:15

Trwają rozmowy w sprawie organizacji znanej już imprezy kolarskiej pod nazwą Starachowicka Strzała.  Impreza, tak jak rok temu, miałaby być połączona  z Mistrzostwami Polski Masters w kolarstwie szosowym. Spotkanie w tej sprawie odbyło się 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Z Grzegorzem Wajsem, szefem Poland Bike, firmy która jest głównym organizatorem imprezy spotkał się wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Podczas spotkania omówione zostały wstępnie plany na rok 2019.