4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1001 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
4 °C 1 °C 1 °C 1 °C 2 °C
0 °C -1 °C -1 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 czerwca 2020 10:58

W sobotę, 6 czerwca br. pożegnaliśmy ks. infułata Czesława Walę, twórcę i budowniczego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Sługę ubogich, niepełnosprawnych i starszych. Człowieka modlitwy i pracy, a przy tym prawdziwego przyjaciela naszego samorządu.


poniedziałek, 1 czerwca 2020 09:56

Ruszyły prace przy remoncie torowiska Starachowickiej Kolejki Wąskotorowej na odcinku Iłża – Macule. Do 15 czerwca br. odnowiony zostanie także odcinek Starachowice – Lipie. Umożliwi to uruchomienie ruchu turystycznego na obydwu odcinkach.


środa, 27 maja 2020 08:01

 

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego,
Zarząd Powiatu w Starachowicach składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim,
którzy pracowali i pracują na rzecz Powiatu Starachowickiego i rozwoju wspólnoty samorządowej.
Dziękując za dobre pomysły, liczy na dalsze zaangażowanie oraz odważne i odpowiedzialne decyzje
dla dobra Powiatu.


wtorek, 26 maja 2020 16:21

28 maja br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się  tradycyjnie o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.  Z uwagi na szczególną sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, liczba jego uczestników, tak jak poprzednio, została ograniczona do niezbędnego minimum.


poniedziałek, 25 maja 2020 15:27

Zachęcamy do obejrzenia filmu "Żelazna Dolina", pokazującego starożytną historię regionu świętokrzyskiego w oparciu o dziedzictwo wyjątkowej doliny rzeki Kamiennej. Z powodzeniem może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii jako materiał dydaktyczny we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie. Film powstał dzięki współpracy Powiatu Starachowickiego ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Powiatem Ostrowieckim.


poniedziałek, 25 maja 2020 12:58

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi. W związku z niskimi stanami magazynowymi banku krwi, RCKiK zachęca do podzielenia się ogromnym darem ratującym życie, jakim jest krew. Informacje o funkcjonujących punktach poboru krwi, jak i akcjach wyjazdowych, dostępne są pod linkiem:http://www.rckik-kielce.com.pl/aktualnosci/179-otwarcie-rckik-w-kielcach-w-1-sza-i-3-cia-sobote-miesiaca.


piątek, 22 maja 2020 14:46

Starostwo Powiatowe w Starachowicach nie zmienia zasad swojego dotychczasowego funkcjonowania. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych. Od 23 maja br. odwieszone zostają wszelkie terminy, które uległy wstrzymaniu lub zawieszeniu na skutek ustawy z dnia 2 marca 2020 r. wprowadzonej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2.


piątek, 22 maja 2020 14:44

W najbliższy poniedziałek, tj. 25 maja br. na stronie internetowej powiatu, a także  portalu społecznościowym Facebook zamieszczony zostanie film popularno – naukowy pt. „Żelazna Dolina”, stanowiący alternatywę dla organizowanych corocznie warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”, które z uwagi na epidemię nie mogą się odbyć. Może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.


piątek, 22 maja 2020 14:43

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców powiatu w sprawie dostępu do  świadczeń medycznych wykonywanych do 15 marca 2020 r. przez PZOZ w Starachowicach, Zarząd Powiatu wyjaśnia iż, zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11 marca 2020r. placówka została przeprofilowana w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-COV-2 z terenu województwa świętokrzyskiego.


piątek, 22 maja 2020 14:40

Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerza krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz upraszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii. W mocy pozostają zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące sposobu udzielania pomocy w czasie trwania epidemii.