17°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1023 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
21 °C 22 °C 21 °C 21 °C 18 °C
10 °C 9 °C 11 °C 9 °C 9 °C
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 13:23

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice zaprasza do udziału w konkursie „Złota Skarpeta Młodzieżowej Rady Miasta”. Ma on na celu wyróżnienie i uhonorowanie osób oraz organizacji pozarządowych, które wspierają działania społeczne młodzieży, zarówno w samych Starachowicach, jak w całym Powiecie Starachowickim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.


poniedziałek, 15 kwietnia 2019 08:46

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z przewodniczącą Rady Bożeną Wroną złożyli kwiaty na skwerze pod Krzyżem Katyńskim.


piątek, 12 kwietnia 2019 14:29

24 kwietnia br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej 16. Powiatowego Przeglądu Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży "Salon wiosenny 2019" pt. "Barwy muzyki". Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach wspólnie z działającym przy nim Stowarzyszeniem Promocji Talentów, a patronuje mu Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Serdecznie zapraszamy!


środa, 10 kwietnia 2019 13:52

W ubiegły weekend 5-7 kwietnia 2019 roku odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W tym roku na festiwal zgłosiło się 47 podmiotów muzycznych w 4 kategoriach. W „Harcograniu” wzięło udział ponad 400 osób! Honorowy Patronat nad imprezą objął Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody wręczył Wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


środa, 10 kwietnia 2019 08:24

W celu popularyzacji zagadnień z zakresu ochrony ppoż i bezpieczeństwa corocznie odbyła się edycja powiatowa XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorami turnieju są: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs powiatowy przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego – Pana Piotra Babickiego.


środa, 3 kwietnia 2019 13:33

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach prowadzi akcję informacyjną dotyczącą rządowego programu #Nowa Piątka. Pracownicy urzędu odbędą spotkania we wszystkich, 102 świętokrzyskich gminach. 13 kwietnia br. spotkają się z mieszkańcami Starachowic na Targowisku Miejskim. Bieżący harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach oraz profilu Facebook. Szczegóły dotyczące programu znajdują się w ulotce, zamieszczonej poniżej.


środa, 3 kwietnia 2019 07:57

4 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbędzie się bezpłatna konferencja poświęcona Pracowniczym Planom Kapitałowym. Podczas spotkania pracodawcy dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje PPK i jakie są jego korzyści. Przy okazji poznają także terminy i warunki wdrożenia. Otrzymają także garść informacji na temat kroków, jakie należy podjąć aby założyć PPK. Będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.


wtorek, 2 kwietnia 2019 08:20

Przeniesienie III Liceum Ogólnokształcącego na os. Południe, utworzenie Szkoły Branżowej I stopnia w ZSZ nr 1 w Starachowicach oraz możliwość wyboru spośród wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat przez absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych - to główne zmiany, z jakimi muszą się liczyć uczniowie, podczas najbliższego naboru do szkół ponadpodstawowych w Starachowicach.


piątek, 29 marca 2019 14:41

Bartłomiej Sikorski i Adrian Gunia z I LO, Adam Ryski, Julia Dudek i Bartosz Bernaciak z II LO, Dominika Garbacz z III LO, Dominik Dziułka i Filip Zawłocki z Technikum nr 2 w ZSZ nr 2 w Starachowicach zostali tegorocznymi laureatami Wawrzyńców, nagrody Starosty Starachowickiego dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia, nie tylko w nauce. Wręczenie nagród odbyło się 29 marca br., podczas VIII Festiwalu Nauki. Doskonałych wyników gratulował młodzieży wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 29 marca 2019 09:10

Zespół Roboczy przy Kapitule Nagrody Koziołek wizytował 28 marca br. Powiat Starachowicki. Podczas spotkania, w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura w Starachowicach podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa realizowane w ubiegłym roku. Powiat Starachowicki po raz kolejny znalazł się w gronie samorządów pretendujących do nagrody „Koziołek”, przyznawanej za wzorową realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.