Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 31 maja br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Boże Ciało) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 28 i 29 maja br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Biała Niedziela w Starachowicach

Akcja „Biała Niedziela”, zorganizowana wspólnie przez Powiat Starachowicki, Gminę Starachowice, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej i Starachowicki Klubem Amazonek cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Do skorzystania z porad i konsultacji zachęcała ich m.in. starosta Danuta Krępa, która mówiła jak ważna jest profilaktyka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą na Ukrainie

Wicestarosta Marek Pawłowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą gościli niedawno z wizytą (od 10 do 13 maja br.) w zaprzyjaźnionym rejonie barskim na Ukrainie. Okazją do odwiedzin był udział w ważnym wydarzeniu, jakim są Dni Kultury Polskiej w Barze.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Niebawem II Starachowicka Strzała

Ruszyły przygotowania do II Starachowickiej Strzały, wielkiego kolarskiego wyścigu, współorganizowanego przez Powiat Starachowicki, którego druga odsłona odbędzie się już 1 lipca br. Tym razem w ramach Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym, przez co emocji będziemy mieć jeszcze więcej!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy już wizualizację planowanego wiaduktu

Gotowa jest już koncepcja przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich. Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę, 16 maja br. władze powiatu zaprezentowały wizualizację tej inwestycji, jaka została stworzona na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rondo cieszy już oko

Rondo u zbiegu ulicy Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach zostało oddane już do użytku. Od 15 maja br. kierowcy mogą już z niego korzystać. Inwestycja była w całości finansowana ze środków powiatu. Kosztowała samorząd blisko 2,5 mln zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

3 mln zł na przeniesienie oddziału zakaźnego

Powiat Starachowicki uzyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na przeniesienie oddziału zakaźnego do budynku nowego szpitala. Tę dobrą wiadomość przekazał w sobotę, podczas swojej wizyty w województwie Świętokrzyskim Premier  Mateusz Morawiecki, a powtórzyła ją w poniedziałek starosta Danuta Krępa podczas konferencji prasowej z udziałem posła Krzysztofa Lipca oraz p.o. dyrektora PZOZ w Starachowicach – Katarzyny Arent.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Starosta Danuta Krępa podziękowała strażakom za ich szlachetną służbę oraz czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, jakie odbyły się w piątek, 11 maja br. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia  odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szpital nie będzie zamykał oddziałów

Pełniąca obowiązki dyrektor szpitala Katarzyna Arent zdementowała plotki o zamykaniu oddziałów w starachowickiej lecznicy. Poza oddziałem reumatologicznym, który musiał zawiesić swoją działalność z powodu braków w kadrze lekarskiej, nie ma takiego zagrożenia w żadnej innej komórce.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Biała Niedziela

Starosta Danuta Krępa wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem, dyrektor szpitala Katarzyną Arent oraz Lucyną Młynek-szefową starachowickiego klubu "Amazonek"  zaprasza mieszkańców do udziału w „Białej Niedzieli”, prozdrowotnej imprezie, która odbywać się będzie 20 maja br. na placu Pod Skałkami w Starachowicach. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, zasięgnąć porad w kwestiach zdrowotnych, wysłuchać wykładu na temat chorób układu krążenia, wziąć udział w konkursach o tematyce profilaktycznej, a przy okazji spędzić czas miło razem z rodziną.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS