Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

PWiK rozpoczęło chlorowanie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach informuje, że w związku ze zmienionym składem mikrobiologicznymwody z Ujęcia Wody w Trębowcu 28 kwietnia rozpoczęto prewencyjne chlorowanie wodociągu. Zalecane jest spożywanie wody po przegotowaniu. Przewidywany termin zakończenia chlorowania to 8 maja br.

 

kategoria: Aktualności

Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych

Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Zarząd Stowarzyszenia  „Wspólnie dla Gminy Mirzec”  zapraszają mieszkańców powiatu starachowickiego na „Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych”, który odbędzie się podczas „Mirzeckiej Majówki” 3 maja 2017 roku w Amfiteatrze w Mircu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

III StarAch! Festiwal za nami

Oliwia Rakowska (SP 11), Maria Woźniak (SP 12), Paulina Herman (Gimnazjum nr 2), Martyna Senderowska (Gimnazjum nr 4) i Katarzyna Głowacka (III LO) – to zwyciężczynie III Młodzieżowego StarAch! Festiwalu, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. Starosta Danuta Krępa, pod patronatem której, odbywała się ta impreza gratulowała artystom umiejętności oraz talentu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uczniowie II LO najlepsi w kraju

Trzyosobowy zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wygrał Ogólnopolską Olimpiadę „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, pokonując ponad 24 tys. uczniów z całego kraju.  Gratulujemy sukcesu!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowe – stare władze w kombatanckiej Radzie

Kazimierz Dziekoński będzie dalej przewodził Powiatowej Radzie Kombatantów i Osób Represjonowanych. Zdecydowano o tym na posiedzeniu, które odbyło się 25 kwietnia br. Kombatanckim obradom przysłuchiwał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon turystyczny rozpoczęty

Wicestarosta Marek Pawłowski wziął udział w Inauguracji Sezonu Turystycznego Województwa Świętokrzyskiego, zorganizowanej po raz siedemnasty przez władze naszego regionu. Podczas spotkania, jakie odbyło się 24 kwietnia w Chrustach, można było usłyszeć o natężeniu ruchu turystycznego w 2016 r., ale też planach na nadchodzący sezon.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe majowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że w najbliższy poniedziałek (1 maja) i środę (3 maja) przypadają dni ustawowo wolne od pracy (1 Maja i Święto Narodowe Trzeciego Maja) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 2, 4 i 5 maja.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wawrzyńce rozdane

Katarzyna Bidzińska z I LO w Starachowicach, Eliza Gębusia z ZSZ nr 2 w Starachowicach, Paulina Spadło z II LO w Starachowicach, Oliwia Pomorska i Karolina Rakowska z III LO w Starachowicach, Dominika Jóźwiak ze SOSW, a także Adrian Gunia  z I LO i Ernest Kisiel z ZSZ nr 2 zostali tegorocznymi laureatami Wawrzyńców, nagrody Starosty Starachowickiego dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia, nie tylko w nauce. Wręczenie nagród odbyło się 24 kwietnia, podczas Festiwalu Nauki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Upamiętnili 73. rocznicę rozbicia niemieckiej straży leśnej

Władze powiatu uczciły pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego”. W uroczystościach, jakie odbyły 22 kwietnia na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej przy Nadleśnictwie Marcule, wzięła udział starosta Danuta Krępa, której towarzyszyli: Tomasz Margula, przewodniczący Rady Powiatu oraz Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Salon Wiosenny 2017

Starosta Danuta Krępa nagrodziła zwycięzców XIV Powiatowego Przeglądu Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon Wiosenny 2017”, zorganizowanego pod jej patronatem przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. W uroczystym ogłoszeniu wyników uczestniczyli także pozostali członkowie Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS