Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 20 lipca 2023 09:53

Dwie kolejne niedziele 9-go i 16-go lipca na starachowickim akwenie Piachy upłynęły w atmosferze sportowych zawodów wędkarskich pod patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. Wpierw odbyły się Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym, a następnie Otwarte Zawody w Wędkarstwie Feederowym - obie rywalizacje o Puchar Starosty 2023.

Zawody zorganizowało starachowickie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego pod przewodnictwem prezesa Pana Jacka Wysiadłowskiego. Łącznie do zawodów stanęło 51 zawodników gotowych do walki o prestiż,  puchary i nagrody rzeczowe.

W zawodach spławikowych podium zajęli: I miejce - Paweł Kalista, II miejsce - Paweł Mazur, III miejsce - Anatoliusz Niedorozow.
W zawodach feederowych najlepszą trójką okazali się: I miejce - Piotr Siwek, II miejsce - Michał Gałek, III miejsce - Paweł Siwek.

Puchary wręczył osobiście Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, który oprócz gratulacji dla zwycięzców, skierował słowa podziękowania dla organizatorów za popularyzację sportów wędkarskich, poszerzanie wiedzy na temat ekologii, połowu ryb, ochrony środowiska i poprawnego zachowania się nad wodą.

Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Starachowicki w ramach udziału starachowickiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w konkursie na realizację zadań publicznych na 2023 rok. Koło PZW działa już od 30 lat i co roku organizuje zawody wędkarskie.