-1°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1008 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
10 °C 8 °C 3 °C 3 °C 1 °C
4 °C 1 °C -3 °C -4 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 17 listopada 2020 14:38

19 listopada br. o godz. 17.00 na stronie internetowej Parku Kultury w Starachowicach - http://www.parkkultury.starachowice.eu  oraz portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/escek/ - odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej on - line 14. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”. Zachęcamy do oglądania.

63 prace wpłynęły na tegoroczną, 14 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje.” W tym roku konkurs odbywa się on-line. Wernisaż w najbliższy czwartek 19 listopada. 
Celem konkursu „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje.” jest między innymi artystyczna dokumentacja powiatu starachowickiego, jego walorów naturalnych, kultury materialnej oraz szeroko rozumianych tradycji. 
Konkurs, jak co roku,  miał charakter otwarty. W poniedziałek 16 listopada zdalnie odbyło się posiedzenie jury 14 konkursu „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje.” W jury konkursu zasiedli (tym razem we własnych domach): Maciej Szwed - artysta fotograf (przewodniczący, ) Andrzej Staśkowiak – fotograf  oraz Elżbieta Jabłońska – artysta plastyk.  Wynik posiedzienia poznamy podczas wernisażu, który odbędzie się w internecie – on-line w najbliższy czwartek, 19 listopada o godz.17.00. 
- Znakomita większość autorów, których prace mogliśmy obejrzeć i ocenić wykazała się sztuką obserwacji i wrażliwością na otaczające nas piękno z uwzględnieniem tematu przewodniego konkursu – mówi przewodniczący jury Maciej Szwed. 
Na wernisaż on – line oraz ogłoszenie wyników zapraszamy w czwartek, 19 listopada o godzinie17:00 na stronę http://parkkultury.starachowice.eu oraz facebook Parku Kultury w Starachowicach -https://www.facebook.com/escek/ .
Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach. 
Zadanie zostało dofinansowane przez Powiat Starachowicki.

Informacja: Part Kultury w Starachowicach