13°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1013 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 25 °C 21 °C 13 °C 15 °C
13 °C 14 °C 13 °C 8 °C 7 °C
środa, 2 września 2020 08:45

Myślałeś o tym, żeby zostać kierowcą autobusu? A może chcesz uzupełnić swoje kwalifikacje o kat. D prawa jazdy oraz świadectwo kwalifikacji do przewozu osób? Jeśli tak, to zgłoś się do projektu pn. „Świętokrzyski Kierowca Autobusu”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020. Rekrutacja trwa do 4 września br.

Projekt realizuje Szkoła Jazdy „TOM” Tomasza Molendowskiego. Ma on na celu kształcenie 52 osób dorosłych (8 kobiet i 44 mężczyzn), które z własnej inicjatywy chciałyby uzyskać lub uzupełnić kwalifikacje zawodowe kierowcy autobusu (kat. D prawa jazdy oraz świadectwo kwalifikacji do przewozu osób).

Do projektu mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie osoby, które:

  • zamieszkują (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) lub pracują lub uczą się na terenie województwa świętokrzyskiego, w tym również osoby z niepełnosprawnościami (w projekcie mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, jeśli spełnią wymogi Ustaw i Rozporządzeń regulujących kształcenie kierowców i otrzymają zgodę lekarza na wykonywanie zawodu kierowcy);
  • posiadają ważne prawo jazdy kat. B;
  • osiągną minimalny wiek wymagany do kierowania pojazdami kategorii D w dniu odbioru uprawnień – 24 lata;
  • nie korzystają z tego samego typu wsparcia w innych projektach współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kursy kończą się egzaminami państwowymi na prawo jazdy oraz świadectwo kwalifikacji.

Szczegóły na stronie:  http://www.sjtom-ck.pl (w zakładce „Projekty EFS” / „Świętokrzyski Kierowca Autobusu”).

Rekrutacja trwa do 4 września br.