12°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1013 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 25 °C 20 °C 12 °C 14 °C
13 °C 14 °C 11 °C 8 °C 6 °C
piątek, 7 sierpnia 2020 10:47

Już tylko pięć dni zostało do końca zapisów na 06. Legendę STAR@. W tym roku, z uwagi na epidemię, impreza odbędzie się w sieci. Nie zabraknie jednak konkursów i spotkań z miłośnikami pojazdów. Nowością tegorocznej edycji  będzie konkurs fotograficzny „Stars of old cars”. Na wykonawców najlepszych prac czekają nagrody pieniężne.

Przed nami 06. Legenda STAR@. Zlot Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Powiat Starachowicki, wspólnie ze starachowickim oddziałem kieleckiego Automobilklubu, a także Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tegoroczna impreza odbywać się będzie od 29 do 30 sierpnia. Z uwagi na epidemię zdecydowaliśmy o przeniesieniu jej do sieci, na funpage imprezy, na portalu społecznościowym Facebook - http://www.facebook.com/FSCSTAR. Tam też zaprezentowane zostaną pojazdy, spośród których wyłonimy zwycięzcy konkursów: elegancji, super retro i super bajer. W przypadku konkursu elegancji wyboru dokonają internauci, głosując na swoich faworytów w trzech kategoriach: pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe, motocykle.

Nowością tegorocznej imprezy będzie konkurs fotograficzny „Stars of old cars” na wykonanie zdjęcia pojazdu (uczestnika zlotu) na tle charakterystycznej/ unikatowej atrakcji turystycznej bądź historycznej z regionu zamieszkania właściciela pojazdu, ewentualnie w dowolnej urokliwej scenerii. Prace oceniać będzie profesjonalne jury, a na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości: 300, 500 i 1000 zł. Prace można nadsyłać do 20 sierpnia. 

Na liście startowej 06. Legendy STAR@ mamy już ponad 40 uczestników, w tym 10 posiadaczy samochodów ciężarowych, 14 właścicieli pojazdów osobowych i 17 motocyklistów. Na chętnych czekamy do 15 sierpnia br. Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, umieszczonego na stronie: http://www.legendastara.pl, pocztą tradycyjną, pisząc na adres : Starostwo Powiatowe, 27-200 Starachowice, ul. Borkowskiego 4, pok. 310 (z dopiskiem Legenda Stara), lub telefonicznie: tel. 41 276 09 42 (w przypadku poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego).

Przypominamy, że w Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów wyprodukowanych przed 1995 rokiem. Uczestnictwo w imprezie jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrowani uczestnicy otrzymają upominki w postaci znaczków zlotowych, koszulek i okolicznościowych publikacji.

Zachęcamy do zgłoszeń!