19°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1023 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
21 °C 22 °C 21 °C 21 °C 18 °C
10 °C 9 °C 11 °C 9 °C 9 °C
czwartek, 11 lipca 2019 11:16

W najbliższą niedzielę, tj. 14 lipca br. w Kinie Kultura (Starachowickie Centrum Kultury) odbędzie się prapremiera filmu animowanego, stworzonego przez uczestników warsztatów animacji poklatkowej, zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i działające przy nim Stowarzyszenie Promocji Talentów. Seans rozpocznie się o godz. 17.00, wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! 

Zajęcia warsztatowe odbywały się w pierwszym tygodniu wakacji, od 24 do 29 czerwca br. Prowadzili je: Bogumiła  Celuch i Kacper Celuch - graficy, którzy obecnie pracują w Krakowie, a których pasją jest animacja poklatkowa – realizatorzy kilkunastu autorskich projektów w tej technice m.in. „Gdzie śpią żaby”, „Bajka z morałem”, „Pewnego razu w Starachowicach”, Anna Paluch – instruktor pracowni młodych twórców MDK, poetka oraz Agnieszka Lasek – Piwarska – dyrektorka MDK. Uczestnicy projektu przez sześć dni pod okiem instruktorów tworzyli od podstaw film animowany. Pracowali w pięciu zespołach.  Zaczynali od scenariusza, potem scenografia, tworzenie rekwizytów i postaci  bohaterów, a gdy wszystko było już gotowe – rozpoczęto nagrania. Organizatorzy zapewnili zdrowe drugie śniadanie i ciepłe danie obiadowe.  
W efekcie powstał film, który twórcy zatytułowali „Chodząca encyklopedia związków frazeologicznych”. Jego prapremierowy pokaz odbędzie się w niedzielę, 14 lipca w Kinie Kultura  Starachowickiego Centrum Kultury o godzinie 17.00. Seans poprzedzi krótka konferencja z udziałem twórców, którzy zaprezentują  swój projekt. Będzie też premierowy bankiet. Współorganizatorem pokazu filmowego jest Starachowickie Centrum Kultury.

***

 „Animujemy” to cykl warsztatów artystycznych,  których celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, które pozostają w okresie wakacji w miejscu zamieszkania.  Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice.