17°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
8 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
czwartek, 30 maja 2019 14:03

1 czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się XX Jubileuszowy Jarmark u Starzecha, połączony w tym roku z gminną imprezą - Dniem Dziecka z PKC GROUP na wesoło. Przy okazji będziemy również świętować X-lecie firmy PKC GROUP Poland. Zapraszamy serdecznie!

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Na scenie wystąpią przedstawiciele wszystkich pięciu gmin w naszym powiecie, którzy zaprezentują swój dorobek artystyczny. Będą też animacje, zabawy oraz konkursy, a dla najmłodszych bezpłatna strefa zabaw dostępna w trakcie trwania całej imprezy. W końcu to Dzień Dziecka…
Niewątpliwą atrakcję będzie Turniej Gmin czyli zawody z udziałem drużyn reprezentujących poszczególne Gminy w naszym powiecie. W ubiegłym roku wzbudziły one dużo emocji. W tym roku liczymy na jeszcze więcej. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć również pokazy hutnicze. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego, z którym współpracujemy przy okazji organizacji Żelaznych Korzeni przygotuje pokaz wytopu żelaza w starożytnej dymarce. Będziemy też gościć Rick’a Batten’a – artystę – odlewnika z USA, który wspólnie ze studentami z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie przeprowadzi pokaz odlewnictwa artystycznego.
Ponadto, przygotowaliśmy również kiermasz rzemiosła, o który zadbał Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wspólnie z muzeum. Będziemy gościć rękodzielników z całego regionu, którzy zaprezentują nam swoje prace. Przewidzieliśmy również stanowisko kowalskie, na którym będziemy chcieli zaprezentować obróbkę plastyczną żelaza.
Będzie też coś dobrego dla ciała czyli gminna marka. Na pięciu stoiskach, przygotowanych przez przedstawicieli pięciu gmin w naszym powiecie będzie można skosztować specjałów z naszego regionu.
O godz. 20 15. na scenie wystąpi topowa wokalistka – SARSA, natomiast godzinę po niej, kultowy zespół IRA. Imprezę zwieńczy pokaz laserowy.
Wstęp na imprezę jest wolny! Serdecznie zapraszamy!

1 czerwca, godz. 16.00, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Wejście od strony ul. Wielkopiecowej oraz od strony ul. Marszałka Piłsudskiego 95.


Organizatorami wydarzenia są :
Starosta Starachowicki Piotr Babicki
Prezydent Starachowic Marek Materek
Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura „Ekomuzeum”
Starachowickie Centrum Kultury
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
PKC GROUP Poland