27°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1013 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
30 °C 26 °C 20 °C 21 °C 22 °C
18 °C 17 °C 14 °C 13 °C 13 °C
środa, 15 maja 2019 10:35

Trójka solistów Wokalnego Studia Piosenki  Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zdobyła laury podczas XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej  „Szukałem Was…” w Zakopanem. Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła wrócili do Starachowic z pierwszą i trzecią nagrodą oraz wyróżnieniem w kategorii solistów!

Od 10 do 12 maja br. odbywał się w Zakopanem XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej.


Uczestniczyli w nim młodzi artyści z całej Polski, którzy rywalizowali w kategoriach: muzyka, teatr oraz film i fotografia. Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach reprezentowała trójka podopiecznych Wokalnego Studia Piosenki instruktora Piotra Mrózka: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła. Wszyscy oni znaleźli się wśród laureatów a Maria Woźniak zwyciężyła w kategorii solistów.


Występ na festiwalowej scenie w Zakopanem poprzedziły kwalifikacje.
- Wysłaliśmy nagrania piosenek, które zaprezentowaliśmy podczas festiwalu i zakwalifikowaliśmy się do konkursu – mówi Piotr Mrózek, instruktor MDK, który akompaniował na fortepianie swoim podopiecznym podczas prezentacji konkursowych.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w piątek, 10 maja br. W sobotę,11 maja br. jury pod przewodnictwem Haliny Frąckowiak, która była gwiazdą festiwalu i poprowadziła warsztaty muzyczne dla uczestników, ogłosiło werdykt.
Raz jeszcze gratulujemy wokalistom oraz instruktorowi!

Źródło: MDK Starachowice