27°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1013 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
30 °C 26 °C 20 °C 21 °C 22 °C
18 °C 17 °C 14 °C 13 °C 13 °C
środa, 8 maja 2019 08:59

Michał Gutowski i Piotr Wójtowicz to nowi szefowie Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz  Zespołu ds. Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Swoje obowiązki objęli z początkiem tego tygodnia.

 

 

Pan Michał Gutowski wygrał konkurs na dyrektora Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Starachowicach, który powstał po połączeniu dotychczasowego Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu oraz Wydziału ds. Polityki Społecznej.

Nowy dyrektor ma 40 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Ukończył prawo na UKSW w Warszawie.  Od ponad 10 lat jest związany z samorządem. Wiele lat pracował jako prawnik w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, a później na rzecz mieszkańców gminy Brody, gdzie pełnił funkcję Zastępcy Wójta. Ostatnio pracował w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, gdzie kierował Działem Administracyjnym, Realizacji Umów i Wniosków.  

 

 

Pan Piotr Wójtowicz został nowym kierownikiem Zespołu ds. Rozwoju Powiatu. Został zatrudniony w starostwie na zasadzie porozumienia między urzędami. Przez ostatnie 10 lat pracował w Urzędzie Gminy w Sadowie. Do jego obowiązków należały m.in. tworzenie i rozliczanie projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych, zamówienia publiczne, inwestycje, promocja, współpraca z organizacjami pozarządowymi, tworzenie dokumentów strategicznych, kreowanie przedsiębiorczości, czy polityka młodzieżowa.

Nowy kierownik ma 37 lat, wykształcenie wyższe magisterskie, politologiczne o specjalności Studia Europejskie oraz podyplomowe w zakresie Zarządzania Projektami. Studiował na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jest autorem oraz koordynatorem kilkudziesięciu projektów, dokumentów strategicznych oraz inicjatyw mających na celu rozwój lokalny i gospodarczy, a przy tym działaczem sektora organizacji pozarządowych oraz podmiotów ekonomii społecznej.

Prywatnie wielbiciel prozy Janusza Leona Wiśniewskiego, polskiej muzyki rockowej oraz podróży. Z zamiłowania konferansjer. Żonaty, tata dziesięcioletniej Julki.