23°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1025 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
34 °C 26 °C 21 °C 24 °C 30 °C
18 °C 17 °C 13 °C 10 °C 15 °C
piątek, 29 marca 2019 09:10

Zespół Roboczy przy Kapitule Nagrody Koziołek wizytował 28 marca br. Powiat Starachowicki. Podczas spotkania, w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura w Starachowicach podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa realizowane w ubiegłym roku. Powiat Starachowicki po raz kolejny znalazł się w gronie samorządów pretendujących do nagrody „Koziołek”, przyznawanej za wzorową realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

O tym, jakie działania były podejmowane w ubiegłym roku na rzecz bezpieczeństwa i poprawy porządku publicznego w naszym powiecie rozmawiano 28 marca br. podczas wizyty Zespołu Roboczego przy Kapitule Nagrody „Koziołek” w Starachowicach. Spotkanie z udziałem członków tego zespołu oraz przedstawicieli wszystkich zaangażowanych podmiotów w realizację działań na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie odbyło się w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura w Starachowicach. Wizytacja Zespołu Roboczego stanowi bardzo ważny element w wyłonieniu laureatów nagrody. Przedstawiciele Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Kielcach, po zapoznaniu się z działaniami poszczególnych powiatów przedstawiają Kapitule swoje wnioski. Na tej podstawie wyłania ona laureatów. Tym razem na wizytację działań naszego powiatu przyjechali: Ewa Mazurek (przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego), Grzegorz Niechciał (przedstawiciel Marszałka Świętokrzyskiego) oraz Monika Wierzbicka z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.


Gości powitał starosta Piotr Babicki, który wyraził swoje zadowolenie z wizyty członków zespołu. Podkreślał przy tym, że Powiat Starachowicki jest samorządem, w którym jest dobry klimat dla bezpieczeństwa.

Starosta przedstawił także działania realizowane w naszym powiecie  w ubiegłym roku, zwracając uwagę na nowe akcje takie jak „Lubię żyć – podaruj mi 1 metr” – międzypokoleniowy rajd pieszo – rowerowy z udziałem uczniów oraz seniorów czy EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych – wspólną akcję policji i straży pożarnej, na drodze wojewódzkiej nr 744 w Starachowicach. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele służb i instytucji zaangażowanych w działania tj. Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Hufca ZHP Starachowice, Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie „Przystań”, Sanepidu i wielu innych.


Przedstawiciele Zespołu Roboczego pozytywnie ocenili nasze działania. Przed nimi wizyty w kolejnych powiatach. O tym, czy nasz samorząd zdobędzie w tym roku Nagrodę Koziołka zdecydują członkowie Kapituły. Trzymamy kciuki, by tak się stało!