2°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1023 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 9 °C 9 °C 6 °C 11 °C
-0 °C 0 °C 4 °C 1 °C 1 °C
wtorek, 12 lutego 2019 09:31

„Wszystko … jest liczbą” – to tytuł interaktywnej wystawy, która została otwarta 11 lutego br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, w obecności starosty Piotra Babickiego i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. Ekspozycja w inspirujący oraz  angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w naszym codziennym życiu. Będzie ją można oglądać do 7 kwietnia br.

Wystawa jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, zapoczątkowanego wystawą „Nauki dawne i niedawne”.  Kolejna, poświęcona była działaniom zmysłów.
Celem wystawy „Wszystko… jest liczbą” jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Ekspozycja składa się z 35 modeli umożliwiających wykonanie ponad 60 doświadczeń. Zwiedzający mogą poznać dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy, i to nie ucząc się regułek, ale przeprowadzając fascynujące eksperymenty. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 11 lutego br. w obecności władz powiatowych, reprezentowanych przez starostę Piotra Babickiego i wicestarostę Dariusza Dąbrowskiego.


Jako pierwsi obejrzeli ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a także młodzież OSiW OHP.


Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia br. Można ją będzie oglądać od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 po wcześniejszej rezerwacji. W weekendy wystawa będzie dostępna w godz. 11:00 – 13:00 jedynie dla grup zorganizowanych (minimum 10 osób) po wcześniejszej rezerwacji. Wstęp 3 zł/os.
Serdecznie zachęcamy.