Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Sportowe rywalizacje niepełnosprawnych czyli Golgota Świętokrzyska 2018

Wicestarosta Marek Pawłowski dokonał uroczystego otwarcia Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska”, jaka odbywała się 7 września br. w Kałkowie - Godowie. Była to już dziesiąta edycja zmagań osób niepełnosprawnych nie tylko z naszego regionu. Wzięło w niej udział blisko 550 zawodników, którzy rywalizowali w takich konkurencjach, jak rzut ringo, lotką, bieg na wózkach czy przeciąganie liny.

Głównymi oganizatorami tegorocznej paraspartakiady byli: Stowarzyszenie "Przyjacielska Dłoń" i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej, a współorganizatorem Parafia Rzymsko-Katolicka w Kałkowie. Do udziału w zawodach zgłosiły się 24 drużyny, czyli blisko 550 zawodników, reprezentujących Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Zakłady Aktywności Zawodowej. A chodzi w nich oczywiście o integrację społeczną osób niepełnosprawnych w duchu współzawodnictwa i rywalizacji sportowej. Imprezę rozpoczęła wspólna msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Kałkowie z udziałem sportowców, kibiców, opiekunów i organizatorów. Po zakończeniu modlitwy wszyscy udali się w miejsce zawodów, prowadzeni przez chorążych ceremonii, którzy nieśli chorągwie symbolizujące kolory kół olimpijskich.


Wicestarosta Marek Pawłowski, który uczestniczył w otwarciu, życzył sportowcom udanej rywalizacji.Z okazji jubileuszu wręczone zostały statuetki tym, którzy przez lata wspierali organizację imprezy. Wśród wyróżnionych znalazł się również Powiat Starachowicki.


Tegoroczna Paraspartakiada ponownie uświetniona została wspólną konkurencją dla opiekunów „Triathlon Magazyniera”. Zespoły  rywalizowały w zawodach podzielonych na konkurencje indywidualne i drużynowe. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku - Kamiennej.


W sumie, w imprezie, łącznie z obsługą i wolontariuszami uczestniczyło 630 osób.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS