Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Kolarze pokochali Powiat Starachowicki

Ponad pół tysiąca kolarzy, w tym sam Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata i trzeci kolarz Tour de France, cztery dystanse: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km i mnóstwo emocji. II Starachowicka Strzała, świetne kolarskie zawody, współorganizowane przez Powiat Starachowicki, które towarzyszyły w tym roku Mistrzostwom Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym,  zakończyły się znowu dużym sukcesem.

W pierwszą lipcową niedzielę, Powiat Starachowicki gościł uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, a także amatorskich zawodów o nazwie Starachowicka Strzała, których pierwsza edycja odbyła się w zeszłym  roku i zakończyła dużym sukcesem. Tegoroczna impreza tylko go potwierdziła. Do Starachowic zjechało ponad pół tysiąca kolarzy, którzy rywalizowali o zwycięstwo w Starachowickiej Strzale i tytuły Mistrzów Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym. Uroczystego otwarcia imprezy ok. godz. 9.15 dokonali jej organizatorzy oraz partnerzy – tj. Grzegorz Wajs, dyrektor firmy Poland Bike, któremu towarzyszyli: starosta Danuta Krępa, wicestarosta Marek Pawłowski, prezydent Marek Materek, Dorota Dyka, skarbnik Gminy Brody, a także gość honorowy – Zenon Jaskuła. Równo o godz. 9.30 wystartowali pierwsi kolarze.
Rywalizacja pełna emocji

Mieli oni do pokonania różne dystanse. Amatorzy rywalizowali na trasie 63 km (rowery szosowe) i 23 km (rowery MTB). Nie brakowało wśród nich mieszkańców naszego Powiatu. Co więcej, stawali oni także na podium, jak choćby Anna Kroner (III miejsce w kat. OPEN kobiet na rowerach szosowych), Angelika Maciąg (III miejsce w kat. OPEN kobiet na rowerach górskich), Marcin Kroner (I miejsce w kat. M30 na rowerach szosowych), Radosław Kucharski (II miejsce w kat. OPEN i  M30 na rowerach górskich), Artur Pocheć (III miejsce w kat.M30 na rowerach górskich), Szczepan Płusa (III miejsce w kat.M50 na rowerach szosowych), Rafał Przygoda (III miejsce w kat. M40 na rowerach górskich), Sławomir Kosno (I miejsce w kat.M50 na rowerach górskich). Mnóstwo otarło się również o podium lub było w ścisłej czołówce, jak choćby zastępca burmistrza Wąchocka – Sebastian Staniszewski , który brał ścigał się na „góralu” i przyjechał na metę ósmy, a w swojej kategorii M40 był czwarty.
Wśród uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym, którzy rywalizowali ze sobą na dystansach: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km w 15 kategoriach (4 dla pań i 11 dla panów), dominowali kolarze z zewnątrz. Katarzyna Polakowska, jedyna reprezentantka Starachowic, walcząca o tytuł MP Masters, zajęła piąte miejsce w grupie. Robert Wierucki, właściciel Hotelu Europa, który był współorganizatorem zawodów, a jednocześnie ich uczestnikiem w kat M40A -ukończył rywalizację na pozycji 29. Najstarszym zawodnikiem mistrzostw był Wacław Stanisławek z Warszawy, 83 –letni zawodnik WKS Legia Masters, który trzeci zajechał na metę (kat 80+).

Dekoracja zwycięzców

Na koniec całego dnia zmagań odbyła się dekoracja z udziałem organizatorów i partnerów imprezy. Na scenie oprócz Grzegorza Wajsa i Roberta Wieruckiego znaleźli się również: Starosta Danuta Krępa, wicestarosta Marek Pawłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula, Prezydent Marek Materek, Sekretarz Gminy Pawłów Krzysztof Charemski, a także goście specjalni – poseł Krzysztof Lipiec, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Pruś oraz legenda polskiego kolarstwa– Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski i świata, trzeci zawodnik na mecie słynnego Tour de France. Obecni byli także Członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Sendecki i Małgorzata Pruś. Poseł Krzysztof Lipiec podkreślał wyjątkowość  tej wspaniałej imprezy.

Z kolei starosta Danuta Krępa, jako jeden z głównych patronów tych mistrzostw, podziękowała zawodnikom za przyjazd do Starachowic, wspaniałe emocje i piękne współzawodnictwo.

Wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem i prezydentem Markiem Materkiem wręczyła nagrody zwycięzcom. W przypadku uczestników Starachowickiej Strzały były to oryginalne statuetki, natomiast mastersi otrzymali mistrzowskie koszulki. Statuetki Starachowickiej Strzały otrzymali także współorganizatorzy imprezy, w tym m.in. starosta Danuta Krępa, wicestarosta Marek  Pawłowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu – Tomasz Margula.


Za nieocenioną pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem nagrodzono też medalami motocyklistów księdza Grzegorza Roszczyka, który po raz kolejny pilotowali kolarzy.


To nasz wspólny sukces

Była to druga taka impreza, organizowana przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem, Miastem, Hotelem Europą, a także Gminami: Pawłów, Brody oraz Bodzentyn. To, co nas cieszy, to liczne głosy pochwały z ust uczestników i osób, które ją podziwiały. Z logistycznego punktu widzenia, przedsięwzięcie ogromne, dlatego chcieliśmy podziękować wszystkim służbom, a jeszcze bardziej wolontariuszom, zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dziękujemy: policji, straży miejskiej i straży pożarnej, tej zawodowej i ochotniczej, Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice, Hufcowi ZHP Starachowice i oczywiście motocyklistom pod wodzą księdza Grzegorza Roszczyka, proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach, którzy razem z policją pilotowali kolarzy. Dziękujemy także mieszkańcom, którzy włączyli się czynnie w kibicowanie. To dzięki Wam wszystkim, kolarze opuścili nasz powiat z doskonałymi wspomnieniami. A trudno o lepszą promocję, niż taka właśnie „szeptana, z ust do ust”. Mamy już zapowiedzi, że wielu przyjedzie tu znowu, jeśli nie w celach turystycznych, to na kolejną edycję Starachowickiej Strzały, na którą już dziś zapraszamy.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS