Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Starosta Danuta Krępa podziękowała strażakom za ich szlachetną służbę oraz czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, jakie odbyły się w piątek, 11 maja br. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia  odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Bogu na chwałę – ludziom na ratunek – to hasło od zawsze wyznaczało społeczną i zawodową rolę strażaków. Bo być strażakiem to ogromne wyzwanie. To zaszczyt, ale i obowiązek. To służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonaleniem swoim umiejętności. I za tę służbę dziękowano strażakom z naszego powiatu 11 maja br. podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, jakie odbyły się przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku i przeglądu pododdziałów strażackich przez Wicewojewodę Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.


Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurka Dąbrowskiego.

 Gości przywitał st.. bryg. Wiesław Ungier.– Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Wśród uczestników obecny był również bryg. Tomasz Bajerczak, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Licznie stawiły się także władze. Powiat Starachowicki reprezentowała starosta Danuta Krępa. Podkreślała ona w swym wystąpieniu, że tegoroczne obchody mają szczególny wymiar z uwagi na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

- To rok szczególny, w którym wyrażamy radość z odzyskania Niepodległości – mówiła starosta, podkreślając że nadal musimy o nią dbać służąc dobrze Ojczyźnie i właśnie strażacy są przykładem tego jak to najlepiej czynić.
- Służycie krajowi, Bogu i ludziom, w sposób odpowiedzialny i profesjonalny. Jesteście tam, gdzie potrzebują was inni, gotowi nieść pomoc bliźniemu – mówiła starosta, dziękując za to strażakom.
Tak, jak co roku, święto było okazją do wręczenia odznaczeń dla pożarników.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowieniem z dnia 25 kwietnia 2018 roku nadał Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: asp. sztab. Piotrowi Putowskiemu i asp. sztab. Szymonowi Pocheć. Wręczyli je pożarnikom: wicewojewoda Andrzej Bętkowski oraz zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach  - bryg. Tomasz Bajerczak.
Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: mł. ogn. Przemysław Rybka oraz st. sekc. Szymon Zaborski.
Zarząd Główny Związku Emerytów i rencistów Pożarnictwa RP w Warszawie nadał Odznakę za zasługi dla Związku Emerytów i rencistów Pożarnictwa RP asp. w stanie spoczynku Janowi Latale.
Były też nominacje na wyższe stopnie służbowe dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.
Stopień starszego kapitana otrzymał kpt. Mariusz Nowak.
Stopień kapitana nadano mł. kpt. Pawłowi Kwapiszowi.
Awanse na stopień ogniomistrza otrzymali:
mł. ogn. Grzegorz Gwóźdź
mł. ogn. Zbigniew Rychter
Stopień młodszego ogniomistrza dostali:
st. sekc. Piotr Fortuna
st. sekc. Krzysztof Kołodziejczyk
st. sekc. Grzegorz Piętak
Stopień starszego sekcyjnego nadano:
sekc. Marcinowi Furtowiczowi
sekc. Łukaszowi Gromcowi
sekc. Piotrowi Kozerze
sekc. Adrianowi Lipie
sekc. Piotrowi Miernikiewiczowi
sekc. Adrianowi Ziewcowi
sekc. Hubertowi Żakowi
Stopień sekcyjnego dostali:
st. str. Maciej Grzela
st. str. Tomasz Rafalski

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS