Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nasi uczniowie znów walczą o finał Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Uczniowie II LO w Starachowicach po raz kolejny będą reprezentować Powiat Starachowicki podczas wojewódzkich rozgrywek Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Michał Sepioło, Szymon Lutowicz i Kamil Adamus będą walczyć w piątek o finał i o indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL. Trzymamy kciuki!

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem organizowanych od kilku lat zajęć dla uczniów szkół ponadgimnajzalnych pt. „Lekcje z ZUS”. Mają one na celu przekazanie młodzieży praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce, ale także kształtowanie wśród uczniów świadomości ubezpieczeniowej.
Kielecki ZUS ogłosił już listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Z  prawie 700  uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych, w tym uczniowie II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach: Michał Sepioło, Szymon Lutowicz i Kamil Adamus. W najbliższy piątek, tj. 16 marca br. będą oni reprezentować Powiat Starachowicki w rozgrywkach wojewódzkich. Ich opiekunem jest Dariusz Kucharczyk. Rok temu, młodzież z tej szkoły pod opieką Katarzyny Orłowskiej wygrała etap wojewódzki, a potem finał, jaki odbył się już w Warszawie. Mamy nadzieję na powtórkę w tym roku.
Na najlepszych uczniów czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL.
Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS