Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mistrzowie ortografii

Alicja Różalska (Gimnazjum nr 1 w Starachowicach) i Ewelina Graba (I LO w Starachowicach) zostały tegorocznymi Mistrzyniami Ortografii w XIX Konkursie Ortograficznym „Ortograficzny tor przeszkód”, organizowanym w ramach XXVI Tygodnia Kultury Języka pod hasłem „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie” w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Imprezie, której patronowała Starosta Danuta Krępa.

Konkurs organizowany był po raz XIX. Jego pomysłodawcą i organizatorem z ramienia szkoły jest polonistka Anna Gęborek, natomiast uczestnikami – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Starachowic. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez o charakterze edukacyjnym i kulturalnym w mieście i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym roku wzięło w niej udział 25 osób.

Pisały one dyktando, które nie należało do łatwych. O zwycięstwie zdecydowały dosłownie ułamki punktów. I tak, mistrzem ortografii w kat. gimnazjum została Alicja Różalska, uczennica Gimnazjum nr 1 (opiekun Grażyna Rojek),


natomiast w kat. szkół ponadgimnazjalnych – Ewelina Graba, uczennica I LO w Starachowicach (opiekun – Beata Berlewicz).

W każdej z kategorii przyznano też wyróżnienia. Wyróżnienie 1 otrzymali: Szymon Tuz z Gimnazjum STO w Starachowicach (opiekun Teresa Rybka) i Jakub Lipiec z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach (opiekun – Grażyna Kmiotek). Wyróżnienie 2 powędrowało natomiast do Wiktorii Grosickiej z Gimnazjum STO (opiekun – Teresa Rybka) i Małgorzaty Kwapisz z I LO w Starachowicach (opiekun Anita Utnik – Wawszczak). Nagrody ufundowali patroni konkursu: Starosta Danuta Krępa oraz prezydent Marek Materek. W imieniu starosty wręczał je dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu w Powiecie – Dariusz Seweryn.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Więcej zdjęć na Facebooku: https://www.facebook.com/starostwopowiatowewstarachowicach/

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS