Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mistrzowie ortografii

Alicja Różalska (Gimnazjum nr 1 w Starachowicach) i Ewelina Graba (I LO w Starachowicach) zostały tegorocznymi Mistrzyniami Ortografii w XIX Konkursie Ortograficznym „Ortograficzny tor przeszkód”, organizowanym w ramach XXVI Tygodnia Kultury Języka pod hasłem „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie” w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Imprezie, której patronowała Starosta Danuta Krępa.

Konkurs organizowany był po raz XIX. Jego pomysłodawcą i organizatorem z ramienia szkoły jest polonistka Anna Gęborek, natomiast uczestnikami – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Starachowic. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez o charakterze edukacyjnym i kulturalnym w mieście i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym roku wzięło w niej udział 25 osób.

Pisały one dyktando, które nie należało do łatwych. O zwycięstwie zdecydowały dosłownie ułamki punktów. I tak, mistrzem ortografii w kat. gimnazjum została Alicja Różalska, uczennica Gimnazjum nr 1 (opiekun Grażyna Rojek),


natomiast w kat. szkół ponadgimnazjalnych – Ewelina Graba, uczennica I LO w Starachowicach (opiekun – Beata Berlewicz).

W każdej z kategorii przyznano też wyróżnienia. Wyróżnienie 1 otrzymali: Szymon Tuz z Gimnazjum STO w Starachowicach (opiekun Teresa Rybka) i Jakub Lipiec z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach (opiekun – Grażyna Kmiotek). Wyróżnienie 2 powędrowało natomiast do Wiktorii Grosickiej z Gimnazjum STO (opiekun – Teresa Rybka) i Małgorzaty Kwapisz z I LO w Starachowicach (opiekun Anita Utnik – Wawszczak). Nagrody ufundowali patroni konkursu: Starosta Danuta Krępa oraz prezydent Marek Materek. W imieniu starosty wręczał je dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu w Powiecie – Dariusz Seweryn.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Więcej zdjęć na Facebooku: https://www.facebook.com/starostwopowiatowewstarachowicach/

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS