Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

Masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, a masz aspiracje by zostać zawodowym żołnierzem? Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na I turnus w 2018 roku. Zadzwoń lub przyjdź!

Służba przygotowawcza to rodzaj czynnej służby wojskowej dla ochotników nie będących żołnierzami rezerwy tzn. nie pełniących dotychczas żadnego rodzaju służby wojskowej. Mogą ją pełnić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powołanie odbywa się na podstawie dobrowolnego zgłoszenia. W czasie odbywania służby przygotowawczej, rekrutom przysługuje uposażanie w wysokości 870 zł brutto, zwrot kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania tej służby, zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie i wyposażenie oraz bezpłatna opieka medyczna oraz stomatologiczna. W przypadku osób, mających na wyłącznym utrzymaniu niepracującego małżonka, dzieci lub rodziców, otrzymują one co miesiąc zasiłek w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę, aktualnie jest to ok. 1750 zł brutto.
Ponadto, przez cały okres pełnienia służby przygotowawczej, rekruci podlegają ubezpieczeniu emerytalnemu, rentownemu i zdrowotnemu, a po jej zakończeniu – otrzymują odprawę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującą w danym roku, aktualnie ok. 1850 zł brutto.
Wszystkie osoby zainteresowane poszerzaniem swoich horyzontów zawodowych, mające ochotę poczuć smak służby wojskowej zachęcamy do osobistego kontaktu z Wojskową Komendą Uzupełnień w Kielcach, ul. Wesoła 29, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.kielce.wku.wp.mil.pl, albo zasięgnąć pod nr tel. 501-516-920, 261-174-712, 261-174-713.

I turnus szkolenia:
08.01.2018-27.04.2018

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS