Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Święto u niewidomych

Jubileusz 10–lecia swej działalności świętowała niedawno Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach, Pani Izabela Wałęga. Podziękowania za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących składała jej m.in. Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

Osoby niewidzące i słabowidzące spotkały się 13 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach by uczcić tak jak co roku Międzynarodowy Dzień Białej Laski.


Tym razem jednak okazja do świętowania była podwójna. Zbiegła się bowiem w czasie z jubileuszem 10 –lecia prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach, Pani Izabeli Wałęgi.

Podziękowania za jej działalność składała jej m.in. starosta Danuta Krępa, wręczając jej kwiaty, a także list gratulacyjny, w którym czytamy:
„To Pani ogromna pasja, połączona z niezwykłym zaangażowaniem doprowadziła do zmiany postrzegania osób niewidomych i słabowidzących zarówno w naszym Powiecie, jak i regionie. Swoją postawą i działalnością dowodzi Pani, że mogą one wieść pasjonujące, aktywne życie, dając jednocześnie innym tak wiele od siebie. Ma Pani niezaprzeczalny udział w kształtowaniu pozytywnej opinii o osobach niepełnosprawnych i ich możliwościach – nie tylko w ich środowisku, ale przede wszystkim poza nim.
Dziękując za Pani dotychczasową działalność, zrzeszanie, integrację oraz rehabilitację osób niewidomych i słabowidzących, za pomoc w rozwiązaniu ich problemów oraz działanie w kierunku wyrównywania ich szans rozwojowych, edukacyjnych i społecznych, składamy płynące z serca życzenia dalszej satysfakcjonującej pracy i powodzenia w  życiu osobistym”.

Podziękowania oraz życzenia składali tez inni.Uroczystość była znakomitą okazją do wręczenia odznak „Przyjaciela Niewidomych”. W tym roku otrzymały je: Ewa Latała, doradca ds. osób niepełnosprawnych PCPR  w Starachowicach
i Małgorzata  Parszewska  z Zespołu ds. Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Spotkanie zwieńczył krótki program artystyczny i poczęstunek, przygotowany przez uczniów ZSZ nr 1 w Starachowicach.
Nie mogło zabraknąć także jubileuszowego tortu.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS