Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Starosta dziękowała nauczycielom

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego na 14 października, Starosta Danuta Krępa wręczyła w środę (11 października) nagrody nauczycielom, pracującym w placówkach zarządzanych przez Powiat. Otrzymało je dwudziestu pedagogów.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Starachowickim Centrum Kultury i zgromadziły nauczycieli z miejskich i powiatowych placówek. Za ich za solidną pracę, a także serce wkładane w wychowanie młodzieży dziękowała im m.in. starosta Danuta Krępa.
- To Wy kształtujecie umysły młodych ludzi, wyposażacie ich w rozmaite umiejętności, rozwijacie talenty, zainteresowania, ale także wychowujecie – mówiła starosta. - Macie ogromny wpływ na kształtowanie postaw i osobowości. To dzięki Wam staną się dobrymi obywatelami, dobrymi członkami społeczeństwa i dobrymi Polakami. Macie zatem ogromny wkład w rozwój Ojczyzny – podkreślała starosta, życząc nauczycielom aby w wykonywaniu swych obowiązków znaleźli satysfakcje i aby jak najdłużej mogli służyć swym wychowankom.  W swym wystąpieniu nie pominęła też pracowników administracji oraz obsługi, którzy – jak podkreślała - mają także swój udział w wychowaniu młodzieży.
Tradycją stało się już przyznanie Nagród Starosty. W tym roku otrzymało je dwudziestu pedagogów:
1. Robert Słoka - I LO
2. Beata Kidoń - II LO
3. Krzysztof Duma- II LO
4. Małgorzata Dębicka - III LO
5. Anna Sławek - ZSZ nr 1
6. Monika Wójcik – Dyrektor ZSZ nr 1
7.Małgorzata Grześkowiak – ZSZ nr 1
8.Alicja Grześkowiak – ZSZ nr 2
9.Radosław Mroczek – ZSZ nr 2
10. Artur Anduła – ZSZ nr 3
11. Emilia Wus –  Wicedyrektor ZSZ nr 3
12. Małgorzata Urban – Dyrektor CKP
13. Marcin Przygoda – CKP
14. Zdzisław Romanowski – CKP
15. Paweł Strojnowski – Wicedyrektor SOSz-W
16. Emilia Węcek – SOSz-W
17. Anna Sionek – PPP
18. Bożena Magdalena Mrózek – MDK
19. Grzegorz Senderowski- I LO
20. Lidia Pokuszyńska- MDKPodziękowania oraz życzenia składali także nauczycielom: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mundzik, oraz Prezydent Starachowic Marek Materek. Wręczyli oni także medale i odznaczenia.

W gronie osób, które je otrzymały znaleźli się również nauczyciele ze szkół powiatowych. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został Andrzej Surowiecki z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Srebrny odebrało 12 nauczycieli, w tym dwoje z I LO w Starachowicach: Magdalena Pawełczyk i Grzegorz Senderowski. Brązowe odznaczenie przyznano 15 pedagogom, w tym czterem ze szkół ponadgimnazjalnych. A byli to: Iwona Myszka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, Katarzyna Orłowska i Monika Rudzka z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach oraz Anna Sadaj-Łaszewicz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 czerwca 2017 roku „Medal Komisji Edukacji Narodowej” otrzymało w tym roku 19 nauczycieli, w tym Grażyna Jabłońska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starachowicach, Sylwester Kiełek-dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach i Tadeusz Szczepański-dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Z kolei Piotr Mrózek-nauczyciel z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach znalazł się w gronie nagrodzonych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Uroczystość uświetnił świetny koncert Julii Dudek ze Studia Piosenki SCK, której towarzyszyli: Miłosz Weimann, Andrzej Śliwa, Łukasz Mroczek.


Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze gratulujemy.
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS