Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

VII Noce Teatralne

Przed nami kolejne już Noce Teatralne. W najbliższy piątek, 15 września na deskach Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystąpią artyści z trzech teatrów - „Doraźnego” w Ostrowcu Świętokrzyskim, „Teatru Amatorskiego – Team” ze Starachowickiego Centrum Kultury i Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie. Przed gośćmi zaprezentuje się także monodramista i recytator - Mateusz Nowak. Wstęp wolny.  Zapraszamy serdecznie.

Imprezę organizuje już po raz siódmy Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach. Tym razem można będzie obejrzeć trzy spektakle i jeden monodram.
O godz. 20.15 wystąpią artyści z Teatru Doraźnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

To grupa młodych aktorów-amatorów, lubiących eksperymentować z różnymi technikami teatru formy. Zaprezentują nam spektakl „Dzień ósmy”, w którym z początkowego chaosu wyłaniac się będą elementy teatru przedmiotu, prosta scenografia, muzyka grana na żywo. Wszystko to podane w sosie groteskowego dowcipu i absurdalnego humoru Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
O godz. 21.00 na scenie pojawi się Teatr Amatorski Team ze Starachowickiego Centrum Kultury, który zaproponuje spektakl „Ona była jak piwo” na podstawie książki Katarzyny Grocholi „Przegryźć dżdżownicę”.

Po nich, o godz. 21.30 wystąpi Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „pod Akacją” w Lublinie, laureat wielu ważnych krajowych i międzynarodowych nagród, w tym dwóch Złotych Masek zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu. Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii, uczestniczył w międzynarodowych projektach teatralnych w Londynie i Ankarze.

W Starachowicach wystawi spektakl  „ESCape”, który w satyryczny sposób podejmuje problemy współczesnego człowieka zmanipulowanego przez różne media, zagubionego pomiędzy realnym a wirtualnym światem kreowanym np. przez popularne dzisiaj internetowe portale społecznościowe i komunikatory. 
Na finał, o godz.22.15 zaplanowany został monodram "Żertwa" w wykonaniu Mateusza Nowaka. Przedstawienie powstało z wykorzystaniem fragmentów tekstów: „Dziennik bez samogłosek” Aleksandra Watta, „Pan Tadeusz” i „Śniła się zima” Adama Mickiewicza, „Zapluty karzeł reakcji” Piotra Woźniaka i przywołuje czas stalinowskich więzień w Polsce.


Fot. Jacek Świerczyński

Sam recytator jest zdobywcą blisko siedemdziesięciu indywidualnych nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach recytatorskich i festiwalach teatralnych. Swoje spektakle w poetyce teatru jednego aktora prezentował prawie 150 razy w Polsce i zagranicą, a teraz będzie go można zobaczyć także i u nas.
Gościem specjalnych VII Nocy Teatralnych będzie Maria Seweryn, znana aktorka teatralna i filmowa oraz reżyser, która zadebiuotowała w filmie R. Piwowarskiego "Kolejność uczuć", za co otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego oraz nagrodę w plebiscycie Radia "Zet" za najlepszy debiut aktorski ostatnich pięciu lat. Później zagrała w "Wielkim tygodniu" A. Wajdy, "Matce swojej matki" R. Glińskiego, w filmach T. Koneckiego:  "Pół serio" i "Idealny chłopak dla mojej dziewczyny", a także w "Julia wraca do domu" A. Holland i w "Boisku bezdomnych" K. Adamik. W sobotę, 16 września poprowadzi ona warsztaty teatralne dla młodzieży. Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski,  Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału  w VII Nocach Teatralnych.
 
PROGRAM VII NOCY TEATRALNYCH :
20.00 – rozpoczęcie
20:15 - „Dzień ósmy” - Teatr Doraźny – Ostrowiec  Świętokrzyski
21:00 - „Ona była jak piwo” -Teatr Amatorski Team – Starachowickie Centrum Kultury
21:30 -  „ESCape” - Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie
22:15 -  "Żertwa" – monodram w wykonaniu Mateusza Nowaka
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS