Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zyskają niepełnosprawni

Ponad 102 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych trafi niebawem na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (30 sierpnia br.) umowę w tej sprawie. Są to pieniądze z Programu wyrównywania różnic między regionami III, które posłużą na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych i likwidację barier transportowych, co zaowocuje w praktyce stworzeniem nowego miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej oraz zakupem mikrobusa dla Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach.

Zarząd PFRON przyznał Powiatowi Starachowickiemu środki finansowane na realizację dwóch projektów w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Chodzi o aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych, na co przekazał 22 170 zł dofinansowania i likwidację barier transportowych dla osób niepełnosprawnych poprzez zakup mikrobusa dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach, na który przekazał 80 tys. zł dofinansowania.  W środę (30 sierpnia) w Starostwie Powiatowym w Starachowicach podpisana została umowa w tej sprawie. Z ramienia powiatu sygnowali ją podpisami: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski, PFRON reprezentował dyrektor świętokrzyskiego oddziału, Pan Andrzej Michalski.


- To ważna chwila zarówno dla naszego powiatu, jak i osób niepełnosprawnych – mówiła starosta Danuta Krępa na chwilę przed podpisaniem umowy.
Przypomniała przy tej okazji, jak wiele działań na rzecz osób niepełnosprawnych podejmuje Powiat Starachowicki. Jego aktywność w obszarze polityki społecznej chwalił też poseł Krzysztof Lipiec obecny przy podpisywaniu umowy, który podkreślał że to nasz powiat był przecież inicjatorem powstania pierwszych warsztatów terapii zajęciowej w naszym regionie i nadal może być śmiało stawiany za wzór dla innych. Dziękował przy tym staroście za jej ogromne serce dla osób niepełnosprawnych.
Głównym beneficjentem środków, jakie trafią do naszego Powiatu z PFRON- u będzie Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach, który wzbogaci się o nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Zastąpi on ponad 20 –letniego forda transita, o czym mówił na konferencji kierownik ŚDS w Starachowicach, Grzegorz Małkus.
Auto będzie służyło mieszkańcom w dotarciu do ośrodka, ale także wyjazdy zarówno edukacyjne jak i sportowe.
Niepełnosprawni będą mogli też w większym stopniu skorzystać z aktywizacji zawodowej.
 
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS