Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Rusza budowa ronda

Rusza budowa długo wyczekiwanego ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Dzisiaj, tj. 8 sierpnia br., w obecności wicestarosty Marka Pawłowskiego, przekazano już plac budowy firmie Budromost, która zajmie się wykonawstwem. Prace potrwają do 15 listopada br. Inwestycja będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł i zostanie zrealizowana w całości ze środków własnych Powiatu Starachowickiego.

To ważna wiadomość dla wszystkich kierowców korzystających z ulicy Radomskiej w Starachowicach. Jest bowiem szansa na odciążenie tej drogi, o ile gmina – zgodnie z zamierzeniami - wykonana połączenie ulicy Batalionów Chłopskich z ulicą Iglastą, dzięki czemu zyskamy alternatywę dla tej najbardziej ruchliwej arterii w mieście. Rondo budowane przez Powiat ma umożliwić bezkolizyjne włączenie się w nią z ulicy Szkolnej w Starachowicach. Prace przy przebudowie skrzyżowania rozpoczną się lada moment. Dziś, tj. 8 sierpnia władze powiatu przekazały już plac budowy firmie Budromost – Starachowice, która zajmie się wykonawstwem.Rondo, które powstanie w tym miejscu będzie mieć średnicę 36m (pierścień zewnętrzny), jezdnię o szerokości 6 m, a w środku wyspę o średnicy 21m.


Funkcjonować ma jako rondo o czterech wlotach, każdy o szerokości 3,75 m. Od pasów wylotowych (o szerokości 4,5 m) oddzielać je będzie 2 metrowy azyl dla pieszych. Ponadto wykonane zostaną również chodniki z kostki brukowej betonowej i dojścia dla pieszych. W rejonie skrzyżowania przy istniejącej szkole powstanie parking dla samochodów osobowych z drogą manewrową o szerokości 3,5m i miejscami postojowymi. Na odcinku od przebudowywanego ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wykonane zostanie też 200 m drogi o szerokości 6 m z chodnikiem po lewej stronie (o szerokości 1,5 m) i ścieżką rowerową o szerokości 2m. W ramach zadania zostanie również przebudowana cała infrastruktura podziemna, tj. sieć wodociągowa, sieć gazowa, podziemne linie telekomunikacyjne, linie kablowe ŚN i NN oraz wykonany zostanie kanał deszczowy. Pojawi się nowe oznakowanie i oświetlenie uliczne, zarówno na rondzie, jak i przy drogach dojazdowych.
Całość zadania kosztować będzie 2 485 278,68 złotych i zostanie sfinansowana ze środków własnych Powiatu Starachowickiego.
Prace potrwają do 15 listopada b.r. Prosimy zatem kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności podczas przejazdu przez miejsce, w którym będzie odbywać się.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS