Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Spedytorzy z patronatem

Firma Silvan Loogistics Sp. z o.o. S.K.A z siedzibą w Starachowicach obejmie swym patronatem klasy kształcące młodzież w zawodzie technik spedytor w Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 2 marca br. starosta Danuta Krępa w imieniu Powiatu Starachowickiego zawarła porozumienie w tej sprawie.

Nowe szanse i możliwości w zakresie kształcenia praktycznego otwierają się przed młodzieżą w zawodzie technik spedytor w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach za sprawą podpisanego w czwartek (2 marca br.) porozumienia między Powiatem Starachowickim a firmą Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Starachowicach w zakresie objęcia patronatem klasy spedytorów.


Ma ono na celu podejmowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, innowacyjnym oraz informacyjno – promocyjnym, co ma skutkować podniesieniem jakości kształcenia w tym właśnie zawodzie. Spółka zobowiązuje się do analizy programu nauczania pod kątem wprowadzenia dodatkowych treści oraz umiejętności, które będą niezbędne młodzieży do pracy w zakładzie, przyjmowania jej na praktyki i dostosowania programu do warunków pracy. Zamierza organizować też dodatkowe praktyki i staże zawodowe, prowadzić wykłady w szkole i umożliwiać uczniom odbycie stażu po ukończeniu nauki i zatrudnienie dla tych najlepszych. W miarę swych możliwości chce również doposażać placówkę w materiały dydaktyczne i udostępniać uczniom nowoczesne techniki i technologie wykorzystywane w spółce. 
Ścisła współpraca pomiędzy firmą a szkołą procentować będzie lepszym przygotowaniem młodzieży do pracy, a co za tym idzie krótszym okresem wdrażania, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza dla pracodawcy, jak potwierdził podczas spotkania Adrian Kwieciński, kierownik zakładu Silvan Logistics, notabene także absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Zyskane tu doświadczenie będzie ważne także dla uczniów, zwłaszcza że firma która będzie im patronować istnieje na polskim rynku od ponad 10 lat. Aktualnie posiada 10 oddziałów, zatrudnia 350 pracowników i realizuje ponad 60 tys. zleceń rocznie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że posiada w swej bazie ok. 7 tys. kontrahentów i organizuje przewozy ponad 1,5 mln ton produktów rocznie.
Zdaniem starosty Danuty Krępy, która w imieniu Powiatu Starachowickiego podpisywała porozumienie, to bardzo ważne by młodzież nie uczyła się tylko teorii, ale nabywała także praktykę. A spółka Silvan Ligistics oferuje różne możliwości w zakresie odbywania praktyk czy stażów.

- Dla uczniów to szansa na zdobycie umiejętności praktycznych, a jest to niezbędne do dobrego wykonywania pracy w przyszłości – powiedziała starosta, która nie kryła że liczy na dobrą i długoletnią współpracę ze spółką.
- Potwierdza to tylko, że idziemy w dobrym kierunku, a zawody w których kształcimy odpowiadają wymogom rynku – stwierdziła dyrektor ZSZ nr 2 w Starachowicach Grażyna Małecka.
- Dzisiaj firmy ubiegają się o najlepszych. Dzięki ścisłej współpracy ze szkołą mogą ich szybko wyłuskać, młodzież natomiast zyskuje szansę na dobrą pracę – powiedziała G. Małecka, dodając że jest to początek pięknej drogi łączącej teorię z praktyką.

Nie jest to zresztą pierwszy tego rodzaju patronat w szkole „na Maja”. W ubiegłym roku podobnym wsparciem, tyle że klasę techników mechatroników objęły Odlewnie Polskie S.A. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz powiatowych udało się uruchomić cieszące się dzisiaj dużą popularnością klasy patronackie w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach - elektromechanik pojazdów samochodowych (pod patronatem MAN-a) i operator obrabiarek skrawających (pod patronatem Perfopolu i Starpolu).

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS