Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności koronawirus
środa, 24 czerwca 2020 19:45

W Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrasta liczba zakażeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją. Na bieżąco analizujemy potrzeby kadrowe. Aby zapewnić ciągłość obsługi załoga została podzielona na dwie zmiany. Z uwagi na zakażenie koronawirusem,  pracy nie może podjąć 14 pracowników. Zostali oni zastąpieni innymi pracownikami, u których wykluczono zakażenie, a którzy  przebywali w  domach. Aktualnie potrzebujemy 3 pielęgniarek, 3 opiekunów medycznych i 3 pokojowych, które mogłyby pomóc w zabezpieczeniu opieki do najbliższej soboty.

Od wczoraj na terenie bursy szkolnej gościmy braci zakonnych, którzy zaoferowali swą pomoc dla personelu. W dniu wczorajszym zostały pobrane od nich wymazy. Jeśli wyniki testów będą negatywne, wejdą na teren placówki, by wesprzeć załogę.
W dniu wczorajszym wystąpiliśmy do dowództwa  10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej o oddelegowanie 6 żołnierzy z przygotowaniem medycznym  do pomocy personelowi przy opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej.  Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę. Jednocześnie, działając dwutorowo zwróciliśmy się z bezpośrednim wnioskiem do Wojewody o pomoc w zapewnieniu brakującej kadry. Mamy nadzieję, że uzyskamy takie wsparcie. Na razie sytuacja jest względnie opanowana. Od pracowników zostały pobrane kolejne wymazy. Aktualnie oczekujemy na ich wyniki.

W szpitalu przebywa obecnie 76 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:
* 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,
* 28 osób z wynikiem negatywnym,
* 3 osoby oczekują na wynik.
Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 295.
Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 323.
Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 3402 wyniki zleconych testów.
Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 36 (w tym 14 osób z powiatu starachowickiego).
Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1.
Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 110.