Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności koronawirus
wtorek, 16 czerwca 2020 14:21

16 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej i Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, które od ubiegłego tygodnia objęte są kwarantanną.

 

U pojedynczych pracowników stwierdzono pozytywne wyniki testów w kierunku zakażenia koronawirusem. Do zakażeń doszło poza placówkami, w których od początku trwania epidemii zachowywane są reżimy bezpieczeństwa.

W przypadku Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej kwarantanną objętych zostało 13 wychowanków wraz z personelem. Wszyscy poddani zostali badaniom. Aktualnie oczekują na wyniki. Stan ich zdrowia oceniany jest jako bardzo dobry. Dwa razy dziennie dokonywane są pomiary temperatury. Żadna z osób nie ma objawów choroby.

W Domu Pomocy Społecznej kwarantanną objętych zostało 114 pensjonariuszy i 30 osób z personelu. Wszyscy zostali przebadani w kierunku zakażenia koronawirusem.  Aktualnie siedem osób jest hospitalizowanych. W przypadku trzech z nich badania potwierdziły obecność koronawirusa. Oczekujemy na pozostałe wyniki. Stan zdrowia kwarantannowanych oceniany jest jako dobry. Personel dokonuje pomiaru temperatury i kontroluje samopoczucie pensjonariuszy. Personel jest w stałym kontakcie ze szpitalem w Starachowicach który, jak zapewniła dyrekcja, przygotowany jest na przyjęcie większej liczby pacjentów zarówno do obserwacji, jak i leczenia. Wszystkie osoby, których stan zdrowia wymagać będzie hospitalizacji zostaną przewiezione do szpitala.