Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/modules/simplenews/simplenews.php on line 1632

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, boolean given in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/engine.php on line 269

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/widgets/events/events.php on line 65
Powiat Starachowice 100-lecie Odzyskania Niepodległości
Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
100-lecie Odzyskania Niepodległości
wtorek, 8 maja 2018 09:54

Uroczystym apelem z okazji Dnia Flagi RP i zmianą służby inaugurującą Dni Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczęły się dzisiaj obchody Dnia Flagi w naszym powiecie. Starosta Danuta Krępa dziękowała strażakom za ich codzienną służbę i za ich świadectwo przywiązania do Rzeczypospolitej. Korzystając z okazji zaprosiła wszystkich na Rynek, gdzie o godz. 16.00 częstować będzie mieszkańców tortem dla Niepodległej.

Podczas zmiany służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie całej Polski, w tym także w Starachowicach, miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Strażacy chcieli w ten sposób uczcić Dzień Flagi RP i symbolicznie podkreślić, że barwy narodowe są ważne dla ich służby, ale także pokazać ścisły związek pomiędzy ofiarnością strażaków, a Ojczyzną i dobrem wspólnym.St. bryg. Wiesław Ungier, Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach podkreślał że rok 2018 jest wyjątkowy dla ich formacji, z uwagi na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. W działaniach tych bowiem odegrali ogromną rolę polscy strażacy, będący często jedyną lokalną a jednocześnie istniejącą na całym obszarze kraju, zorganizowaną służbą porządkową, której ufała miejscowa ludność.

- Tak jest do dziś i oby tak pozostało – mówił komendant.
Biorący udział w uroczystości poseł Krzysztof Lipiec wyraził swą wdzięczność za strażackie świadectwo przywiązania do Rzeczpospolitej.

- To nie tylko manifestacja naszej dumy narodowej – mówił o polskich symbolach umieszczonych na strażackich sztandarach. - Pod tym barwami, chcecie służyć ludziom. Obyście zawsze byli wierni Rzeczypospolitej i nie bacząc na zagrożenia umieli służyć ludziom, dając dobry przykład wszystkim, którzy otaczają was zaufaniem.
Starosta Danuta Krępa podkreślała, że biało –czerwona flaga stanowi symbol naszej Ojczyzny i naszej polskości, podobnie jak orzeł biały i hymn państwowy.

- To symbole naszej miłości do Ojczyzny, ale też duma z faktu, że żyjemy w niepodległej Polsce – mówiła starosta, przypominając że niepodległość rodziła się w bólach  i była okupiona cierpieniem wielu tysięcy Polaków.
- W roku bieżącym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Chcemy aby ta rocznica była uczczona w sposób szczególny. Chcemy by wszyscy Polacy wiedzieli jak ważna dla nas jest niepodległość – mówiła starosta.  -  Dumę z niepodległości możemy wyrażać naszą codzienną, sumienną pracą.
Tak właśnie czynią strażacy, narażając codziennie swe życie, aby pomagać innym, za co dziękowała im też starosta.  


Korzystając z okazji zaprosiła wszystkich na popołudniowe obchody Dnia Flagi i Tort dla Niepodległej, jakie odbędą się dzisiaj w Rynku. W programie są również występy Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Kukułeczka” i wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.
Serdecznie zapraszamy o godz. 16.00 na Rynek!