25°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1021 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
31 °C 30 °C 29 °C 27 °C 28 °C
18 °C 18 °C 17 °C 15 °C 12 °C
środa, 21 lutego 2018 21:19

„W hołdzie dla Niepodległej” muzykowali dzisiaj (21 lutego br.) pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie oraz harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej im. gen. Mariana Langiewicza, 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  im. „Jędrusiów” oraz 40 Drużyny Starszoharcerskiej im. Ryszarda Kaczorowskiego z Hufca ZHP w Starachowicach. Było to jedno z wielu zaplanowanych spotkań w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

Znane pieśni żołnierskie i partyzanckie, takie jak „My Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie”, „Szara Piechota”, ale także harcerskie  „Szare Szeregi” czy „Jestem wędrowcem” można było usłyszeć podczas koncertu, jaki odbył się w środę, 21 lutego br. w Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie – Godowie. Na jednej scenie spotkali się jego mieszkańcy oraz harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej im. gen. Mariana Langiewicza, 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  im. „Jędrusiów” oraz 40 Drużyny Starszoharcerskiej im. Ryszarda Kaczorowskiego z Hufca ZHP w Starachowicach, których witała gorąco dyrektor placówki Krystyna Kotowska.

Razem z młodzieżą przyjechali tutaj opiekunowie: hm. Dorota Chyczewska, hm. Małgorzata Ślaska, komendantka Hufca ZHP Starachowice oraz phm. Maciej Gęborek.
- Spotykamy się dzisiaj dla Niepodległej, oddając szacunek wszystkim, którzy walczyli o naszą wolność  - mówiła dyrektor K. Kotowska, przypominając że w październiku 1918 r. rozpoczął się proces wyzwolenia ziem polskich, zwieńczony powrotem Rzeczypospolitej na mapy Europy.
Radość z odzyskania niepodległości była ogromna i właśnie tę radość, chcieli przekazać swym słowem i śpiewem pensjonariusze,

a trudno o lepszych kompanów aniżeli harcerze.

Popisom wokalnym przysłuchiwał się m.in. Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.Było to jedno z wielu zaplanowanych spotkań w ramach obchodów 100 – rocznicy Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Kolejne przed nami.