7°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 8 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 6 listopada 2020 15:14

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r.

 

Termin zgłoszeń – do 16 listopada 2020 r.

Szczegóły w załączonych dokumentach.


 


czwartek, 5 listopada 2020 14:13

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków i realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III.


środa, 4 listopada 2020 18:06

Zachowanie dystansu, ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zaprzestanie transmisji wirusa – to największe wyzwania na dziś. Dlatego w myśl rozporządzenia Rady Ministrów z 2 listopada br., część pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach pracuje zdalnie. Mieszkańcy powiatu są jednak na bieżąco obsługiwani. Urząd pozostaje otwarty dla interesantów. Apelujemy jednak o załatwianie spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej, skrzynki ePUAP, lub telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich.


wtorek, 3 listopada 2020 14:52

 

Starosta Starachowicki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji „Rocznego programu współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”, które prowadzone będą w dniach 10 – 16 listopada 2020 r. przy użyciu „Formularza zgłaszania uwag i opinii”. Szczegóły poniżej. 


piątek, 30 października 2020 10:21

Powiat Starachowicki stara się o pieniądze na zakup sprzętu komputerowego do szkół w ramach rządowego programu Aktywna tablica. Wniosek opiewający na 105 tys. zł został złożony w zeszłym tygodniu do Wojewody Świętokrzyskiego. Pieniądze pozwoliłyby na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem transmisji audiowizualnej. 


czwartek, 29 października 2020 20:04

Chciałbyś, aby projekt Twojej grafiki stał się muralem i zdobił mur oporowy przy nowo wybudowanym chodniku w drodze do Rataj (przy ulicy Langiewicza w Wąchocku)? Rusza ogólnopolski konkurs „Stwórz mural w drodze do Rataj”, organizowany przez Powiat Starachowicki wspólnie z Miastem i Gminą Wąchock. Do wygrania – 2 tys. zł!


czwartek, 29 października 2020 16:13

Dobiegła końca budowa chodnika prowadzącego do miejscowości Rataje, przy drodze powiatowej nr 0582T Wąchock – Siekierno – Leśna. Wspólnymi siłami powiatu i gminy Wąchock powstał ponad 500 – metrowy odcinek chodnika, o który tak długo zabiegali mieszkańcy. 


czwartek, 29 października 2020 15:48

Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego "Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje", organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach i Park Kultury w Starachowicach. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród fotografujących miłośników naszego powiatu. Mamy nadzieję, że w tym roku również pokażą nam jego piękno i magię! Pula nagród w tym roku wynosi dwa tysiące złotych.


wtorek, 27 października 2020 10:25

Dla właścicieli lokali gastronomicznych, kawiarni i barów, rozpoczął się trudny czas. Już po raz drugi zostały zamknięte. Możliwa jest tylko dostawa na wynos. Dlatego tworzymy listę lokali w powiecie starachowskim, w których można zamawiać jedzenie na wynos - #WPowiecieNaWynos. Pamiętajmy o nich, gdy planujemy posiłki! 

#ZamawiamPomagam. 


wtorek, 27 października 2020 08:42

Do końca marca 2021 r. można oglądać w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystawę czasową "Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie", poświęconą historii sztućców i  zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku. Jej uroczysty wernisaż odbył się 23 października br. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.