24°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1025 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 28 °C 28 °C 28 °C 26 °C
11 °C 14 °C 16 °C 16 °C 18 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 24 marca 2022 09:39

Jasne, przestronne wnętrza, nowe wyposażenie i prawdziwie ciepła rodzinna atmosfera to głóne atuty Oddziału Onkologicznego Dziennego w Powiatowym, Zakłądzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Dzięki staraniom i zaangażowaniu personelu stworzono przyjazne miejsce przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego.


poniedziałek, 21 marca 2022 15:51

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnego, "niecovidowego" oddziału w PZOZ w Starachowicach. Tym razem będzie to oddział okulistyczny, który ma wznowić swoją działalność z dniem 1 kwietnia br. Pierwsze zabiegi miałyby ruszyć już w drugim tygodniu kwietnia.


poniedziałek, 21 marca 2022 07:30

Plakat 21 marca br. rusza nabór do projektu „Pierwsza Firma – dotacje dla osób młodych”, realizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Starachowicach w partnerstwie z Akademią Przedsiębiorczości.  Ma on na celu rozwój przedsiębiorczości, aktywizację zawodową i stworzenie miejsc pracy dla ponad 40 osób w wieku od 18 do 29 lat. Szczegóły poniżej.


piątek, 18 marca 2022 15:50

7 kwietnia br. odbędą się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 18 marca br. komisja konkursowa dokonała oficjalnego otwarcia ofert. O stanowisko dyrektora PZOZ w Starachowicach ubiegają się trzy kobiety i jeden mężczyzna. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz łódzkiego. Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalno - prawne i zostali zakwalifikowani do rozmowy kwalifikacyjnej.


piątek, 18 marca 2022 15:47

Starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych "Motylkowe Wzgórze" oraz proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach - ks. Grzegorzem Roszczykiem zaprasza ukraińską społeczność na sobotnie popołudnia do świetlicy „Motylkowe wzgórze ”na os. Łazy w Starachowicach. Będą gry i zabawy dla dzieci, a dla dorosłych – nauka języka polskiego. 


wtorek, 15 marca 2022 14:20

Cztery oferty wpłynęły na konkurs na dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Zostaną one otwarte w najbliższy piątek, tj. 18 marca br.


wtorek, 15 marca 2022 13:58

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje do Polaków o niepublikowanie zdjęć, filmów i informacji dotyczących żołnierzy Wojska Polskiego, wojsk sojuszniczych, a także konwojów humanitarnych. Stwarza to bowiem realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. 


poniedziałek, 14 marca 2022 20:03

Starachowicki szpital powoli wraca do normalności. 14 marca br. wznowił swoją działalność oddział ginekologiczno – położniczy. To pierwszy "niecovidowy", w pełni otwarty dla wszystkich pacjentek oddział w PZOZ w Starachowicach. W planach są już kolejne, tj. oddział okulistyczny i rehabilitacji dziennej. 


piątek, 11 marca 2022 13:03

10 marca br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Społecznej przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Głównym tematem rozmów były działania związane z odcovidowieniem szpitala i plany na przyszłość.


piątek, 11 marca 2022 09:59

GrafikaZarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach ogłosił przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program  Inwestycji  Strategicznych. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną fragmenty czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec.