Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:39

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, organizowanego pod honorowym patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. 21 kwietnia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach wyłoniono najlepszych uczestników tegorocznego turnieju.


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 08:36

Dziś tj. 24 kwietnia br. rusza Europejski Tydzień Szczepień, który potrwa do 30 kwietnia br.  

#KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy to temat przewodni i hasło tegorocznej kampanii, która ma na celu poprawę akceptacji dla szczepień w odniesieniu do globalnego spadku stanu zaszczepienia dzieci rutynowymi szczepionkami w wyniku pandemii COVID-19. 


piątek, 21 kwietnia 2023 14:34

Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka uczniowie trzech powiatowych szkół znów połączyli siły, aby w ramach Światowego Dnia Ziemi, oczyścić ze śmieci tereny przy wąskotorówce oraz leśnictwa Majówka w Starachowicach. Akcję koordynowali  a miejscu – starosta Piotr Ambroszczyk i członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 


piątek, 21 kwietnia 2023 12:19

Powiat Starachowicki zainicjował rozmowy z Lasami Państwowymi w sprawie należytego zadbania o teren nieczynnych torowisk kolei wąskotorowych, zwłaszcza tych które mogą być wykorzystane w przyszłości na szlaki piesze i rowerowe. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, uczestniczyli również przedstawiciele gmin, PTTK, a także organizacji i instytucji, związanych z turystyką. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:21

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych naszego powiatu, organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Była to już 16 edycja zmagań, które objął swym patronatem. 


piątek, 21 kwietnia 2023 08:16

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach została zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu. Będzie teraz reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkich zmagań. 


czwartek, 20 kwietnia 2023 09:21

Znamy już wykonawców inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Będą to firmy: TRAKCJA S.A.z Warszawy i Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. 


czwartek, 13 kwietnia 2023 14:57

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem uczestniczył w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, mordu dokonanego przez NKWD na blisko 22 tysiącach Polaków – żołnierzach Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszach Policji Państwowej i urzędnikach. Wśród ofiar byli także mieszkańcy naszego powiatu. 


piątek, 7 kwietnia 2023 09:05

 


środa, 5 kwietnia 2023 09:10

Za chwilę rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych. Aby proces ten przeszedł sprawnie, a uczniowie byli jak najlepiej poinformowani o aktualnej ofercie kształcenia, powiat prowadzi rozmowy z dyrekcjami szkół podstawowych. Jedno z tego rodzaju spotkań, z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, odbyło się 4 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.