Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 3 października 2023 15:27

Uproszczona oferta złożona przez Stowarzyszenie "JES - JAKOŚĆ ENERGIA STARACHOWICE"


czwartek, 28 września 2023 15:43

Odsłonięcie pomnika poświęconego bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego w Panteonie Pamięci na dziedzińcu wąchockiego opactwa i msza polowa w intencji Ojczyzny przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku – tak wyglądały obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego w naszym powiecie. Władze powiatu reprezentował Członek Zarządu Jerzy Materek. 


czwartek, 28 września 2023 15:36

Powiat pozyskał 500 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie Wielkiego Pieca. W ramach tych środków odnowiony zostanie najważniejszy obiekt jedynego w Europie zachowanego w pełni ciągu technologicznego zakładu wielkopiecowego z XIX wieku. 


środa, 27 września 2023 08:44

XXI Wrześniowe spotkania dzieci i młodzieży na Wykusie przeszły już do historii. Wzięło w nich udział kilkuset uczniów, zarówno z naszego powiatu, jak i ościennych, którzy kultywowali pamięć o żołnierzach Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” – „Nurt”. 


poniedziałek, 25 września 2023 13:21

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne , dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 


poniedziałek, 25 września 2023 13:10

Za nami 79. rocznica bitwy pod Tychowem Starym, stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka”. W uroczystych obchodach, jakie odbyły się na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary, a także w kościele pw. Św. Leonarda w Mircu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


piątek, 22 września 2023 15:13

„Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych – temat aktualny od zawsze” to tytuł konferencji, jaka odbyła się 22 września  w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy, a także służby mundurowe z trzech powiatów: starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego, którzy zgłębiali swą wiedzę więcej na temat zagrożeń, stwarzanych przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne,  a także przeciwdziałania uzależnieniom. Uczestniczył w niej również starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 18 września 2023 14:00

Za nami 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Władze powiatu tak jak co roku oddały hołd Sybirakom, ale tez wszystkim których losy na zawsze napiętnowała sowiecka agresja z 17 września 1939 roku. W obchodach, które odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a potem przy Krzyżu Katyńskim w Starachowicach uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną. 


poniedziałek, 18 września 2023 13:48

Występy lokalnych zespołów muzycznych, leśne animacje, smakołyki Kół Gospodyń Wiejskich, rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Spotkania na leśnej polanie w Marculach, jakie odbyło się 17 września br. Gościem honorowym była Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, która wspólnie ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, a także służbami leśnymi i mundurowymi posadziła na terenie arboretum „Bartusia” czyli  sadzonkę dębu, wyhodowaną z nasion dębu Bartek.


piątek, 15 września 2023 15:10

Powiat przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…