8°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 30 listopada 2020 11:12

Starosta Piotr Babicki zachęca do oddawania osocza wszystkich, którzy pokonali koronawirusa i mogą stać się dawcami. To szansa na uratowanie zdrowia i życia innych. 


piątek, 27 listopada 2020 20:20

Walka z COVID – 19, wdrażanie oszczędnościowej polityki finansowej oraz inwestycje na drogach – to główne kwestie, którym podporządkowane były w tym roku działania Zarządu Powiatu w Starachowicach. Od pierwszego dnia trwania epidemii Powiat realizuje zadania w ramach swoich ustawowych obowiązków i sukcesywnie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację wsparcia na rzecz mieszkańców.


piątek, 27 listopada 2020 08:56

30 listopada br. odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, będą transmitowane na żywo na stronie: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/857/rada-powiatu-starachowickiego.htm. Porządek obrad prezentujemy poniżej. 


piątek, 27 listopada 2020 08:14

„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” - to tytuł kampanii edukacyjno - społecznej, organizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska. Akcja ma przypominać o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym. Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie wciąż bardzo niska. Dlatego zachęcamy do walki z tymi negatywnymi praktykami i zapoznania się z materiałami na temat akcji. Więcej o akcji: https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku


poniedziałek, 23 listopada 2020 09:09

Materiały i środki ochrony osobistej o łącznej wartości blisko 890 tys. zł trafią niebawem do gmin i placówek na terenie całego powiatu starachowickiego. To pomoc rzeczowa Powiatu w ramach projektu „Walka z epidemią COVID-19 na terenie Powiatu Starachowickiego”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 


wtorek, 17 listopada 2020 14:38

19 listopada br. o godz. 17.00 na stronie internetowej Parku Kultury w Starachowicach - http://www.parkkultury.starachowice.eu  oraz portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/escek/ - odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej on - line 14. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”. Zachęcamy do oglądania.


wtorek, 17 listopada 2020 13:23

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rocznego programu współpracy  z organizacjami pozarządowymi. Wzięło w nich udział kilkanaście organizacji, działających na terenie powiatu starachowickiego. Dokumenty zgromadzone w ramach konsultacji dostępne są w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Poniżej szczegółowa informacja o wynikach konsultacji.  


poniedziałek, 16 listopada 2020 15:53

25 tabletów wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz usługą bezpłatnego, mobilnego internetu, o łącznej wartości ponad 24 tys. zł, trafiło do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Ze sprzętu będą mogli korzystać zarówno uczniowie jak i nauczyciele, co z pewnością usprawni proces edukacji cyfrowej, dostęp do treści edukacyjnych w sieci oraz realizację zdalnego nauczania.


czwartek, 12 listopada 2020 22:06

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Starachowicach, współorganizowanych przez Powiat Starachowicki, Miasto Starachowice, społeczność SP nr 2 oraz Park Kultury.  Z powodu epidemii koronawirusa uroczystość miała inny charakter niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie przez cały dzień.


poniedziałek, 9 listopada 2020 11:09

Aktualna sytuacja organizacji młodzieżowych na terenie województwa świętokrzyskiego będzie głównym tematem dyskusji podczas kolejnej debaty online z serii #DziałamyRazem, organizowanej przez Fundację Świętokrzyską. Debata odbędzie się w czwartek 12 listopada br. na Facebooku Fundacji Świętokrzyskiej. Początek o godzinie 18:00.