7°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 8 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 11 grudnia 2020 15:28

Jest chętny na budynek starego szpitala. Z wnioskiem o możliwość jego nabycia zwróciła się do Powiatu Gmina Starachowice, która chce  przeznaczyć nieruchomość na cele mieszkaniowe. Jest duża szansa, że uda się wreszcie rozwiązać problem niszczejącego budynku, którego utrzymanie kosztuje obecnie Powiat ok. 75 – 80 tys. zł rocznie.


piątek, 11 grudnia 2020 15:25

Powiat pozyskał 6 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 wraz z halą sportową. To drugie pod względem wielkości tak duże dofinansowanie dla samorządu powiatowego w województwie świętokrzyskim. 


środa, 9 grudnia 2020 13:13

„Kino nieme” w reżyserii Zespołu Animujemy starachowickiego Park Kultury w finale Unia Film Festiwal – konkursu na najlepszy film krótkometrażowy dla młodzieży 7-8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzców poznamy 10 grudnia br. Wyjątkowo w tym roku, każdy może zagłosować na swój ulubiony film. Autor wybranej pracy uhonorowany zostanie wirtualną Nagrodą Publiczności. Zachęcamy do głosowania na "Kino Nieme". Szczegóły poniżej.


wtorek, 8 grudnia 2020 08:38

Starosta Piotr Babicki podziękował nastoletniemu rodzeństwu Listków z Lubieni, którzy uratowali życie przypadkowego mężczyzny. Za swoją bohaterską postawę zostali odznaczeni medalem „Młody Bohater”. Odebrali także podziękowania od poseł Agaty Wojtyszek i wójt Marzeny Bernat. 


piątek, 4 grudnia 2020 14:45

Powiat Starachowicki pozyskał 1 mln 280 tys. zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi powiatowej nr 0560T Mirzec – Podkowalów – Mirzec – Poddąbrowa. Przy współpracy z Gminą Mirzec wyremontowany zostanie blisko 900 metrowy odcinek tej drogi. W kolejce do realizacji czeka też remont drogi powiatowej nr 0624 T – ul. Górna w miejscowości Krynki – etap I, który znalazł się na I miejscu listy rezerwowej. 


czwartek, 3 grudnia 2020 08:59

Rada Powiatu w Starachowicach na sesji, która odbyła się 30 listopada br., przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów, w przypadku m.in. pozostawienia ich w miejscu niedozwolonym, utrudniającym ruch, lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. 


czwartek, 3 grudnia 2020 08:53

30 listopada br. odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Starachowickiego. Radni zapoznali się na niej m.in. z informacją o sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Podjęli też 10 uchwał, w tym m.in. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej samorządom z naszego powiatu na działanie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 w związku z realizacją projektu pn. „Walka z epidemią COVID - 19 na terenie Powiatu Starachowickiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 


środa, 2 grudnia 2020 13:27

"Piosenki na zimę" - to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś, którego premiera odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 10.00 na kanale You Tube i portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Do obejrzenia spektaklu zachęca wojewoda Zbigniew Koniusz. 


 


środa, 2 grudnia 2020 13:07

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje już nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w "skarbówce" możliwe jest po wcześniejszym umówieniu przez internet, telefonicznie lub w ostateczności osobiście - w punkcie „Umawianie wizyt" (przy wejściu w każdym urzędzie skarbowym). Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pod adresem: https://www.swietokrzyskie.kas.gov.pl.


poniedziałek, 30 listopada 2020 11:25

Trwa modernizacja jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, w którym powstanie pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników, jak i osób z zewnątrz. Prace postępują dynamicznie. Inwestycja opiewa na 970 tys. zł.