Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 30 listopada 2023 13:18

Po 7 latach obowiązywania, zmieniają się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych. Więcej będzie kosztować m.in. umieszczanie urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenie tam robót, czy też ustawianie w obrębie działki drogowej, a więc na chodnikach, poboczach czy pasach zieleni urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem drogi czyli np. bankomatów, paczkomatów, ogródków gastronomicznych, kwietników czy reklam. 
Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 09:27

Starosta Starachowicki ogłosił II pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż składnika majątku ruchomego stanowiącego własność Powiatu Starachowickiego. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej. 


poniedziałek, 27 listopada 2023 09:02

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu „Szlakami Jędrusiów”, organizowanego przez 15 Grunwaldzką Drużynę Harcerską im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” oraz Krąg Instruktorski „Komenduły” im. „Junaka” i „Kokoszki” z Hufca ZHP Starachowice. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę z Wąchocka do Starachowic, w trakcie której rozwiązywali różne zadania przygotowane przez kadrę programową rajdu.


czwartek, 23 listopada 2023 15:28

Zbliżający się okres przedświąteczny, to czas zakupów, promocji, wyprzedaży czy okazji dla konsumentów. Konsument w tym okresie powinien znać swoje prawa, aby w przypadku nieprzemyślanych, nietrafionych prezentów czy wadliwych towarów mógł skutecznie dochodzić swoich roszczeń.   


czwartek, 23 listopada 2023 13:03

Pokrywa włazu studzienki kanalizacji deszczowej, z inskrypcją Towarzystwa Starachowickich Zakładów Górniczych, wyprodukowana najprawdopodobniej w latach 30-tych XX wieku trafiła dziś do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Została pozyskana z rozbiórki kanalizacji deszczowej przy ul. Radomskiej w Starachowicach, podczas prac związanych z budową wiaduktu i przekazana przez członka Zarządu Powiatu Jerzego Materka oraz Andrzeja Klimczaka - kierownika projektu. Z uwagi na jej wartość historyczną zostanie wpisana do inwentarza muzealiów w dziale techniki i stanie się częścią ekspozycji poświęconej historii miasta.


czwartek, 23 listopada 2023 07:40

Wójt Gminy Mirzec uściska dłoń starosty Piotra Ambroszczyka, na tle herbupowiatu i napisu: Powiat StarachowickiWychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Powiat Starachowicki wspólnie z Gminą Mirzec chce uruchomić z początkiem nowego roku cztery linie komunikacyjne o charakterze użyteczności publicznej, pomiędzy siedzibą Powiatu a gminą Mirzec. Czy tak się stanie zależeć będzie jednak od otrzymania dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. 


środa, 22 listopada 2023 13:17

Czym zajmuje się Powiat? Jakie sprawy załatwimy w starostwie? Kto wydaje pozwolenie na budowę?  Gdzie można odebrać prawo jazdy, wyrobić dowód rejestracyjny albo kartę wędkarską? - odpowiedź na te i inne pytania uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach, którzy w ramach lekcji doradcztwa zawodowego odwiedzili starostwo. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z naszym urzędem, a dla zatrudnionych tu urzędników - miły przerywnik w codziennej pracy. 


wtorek, 21 listopada 2023 09:12

 

 


piątek, 17 listopada 2023 09:51

Wiewiórki zakopują orzechy, futrzaki zmieniają sierść, a w Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach trwają przygotowania do Akcji Zima. W magazynach jest już ponad 2 tys. t mieszanki piaskowo – solnej, 280t soli drogowej oraz 101t piasku. A to dopiero początkowe zapasy... 


piątek, 17 listopada 2023 08:00

Rośnie stres finansowy Polaków. Rodacy bardziej oszczędzają ze strachu niż na przyjemności, jak jeszcze rok temu. Przybywa też osób żyjących w napięciu z powodu problemów z zapanowaniem nad domowymi budżetami, jak wynika z kolejnej edycji badania „Oszczędności, kłopoty finansowe i długi Polaków”, zrealizowanego dla BIG InfoMonitor z okazji wypadającego dziś tj. 17 listopada Dnia bez Długów. Dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK potwierdzają pogorszenie się kondycji płatniczej społeczeństwa. W zaległościach Polaków padł rekord.