Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 21 września 2023 11:38

Nie masz szybkiego intenertu?  Chcesz sprawdzić w danej lokalizacji jest on dostępny, a może zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu?  Wystarczy wejść na portal internet.gov.pl. Dowiesz się na nim również o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.


czwartek, 14 września 2023 12:49

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 14:54

Logotyp Iceland Liechtenstein Norway grantsCzym jest biogospodarka i jak powinna funkcjonować? Jaki ma związek z programowaniem i funduszami unijnymi? Jak tworzyć efektywne lokalne ekosystemy biogospodarcze, wdrażać skuteczne metody współpracy pomiędzy władzami lokalnymi, społeczeństwem obywatelskim i przedsiębiorcami czy jak rozwijać powiaty i gminy w oparciu o takie sektory i potencjały biogospodarcze? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź podczas szkoleń oraz warsztatów w ramach projektu: BioGoLocal - Wdrażanie biogospodarki obiegu zamkniętego na poziomie lokalnym, organizowanych przez Fundację Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS z Kielc  i norweską firmę Ressurs & Miljø AS z Oslo. Są one adresowane do przedstawicieli władz i administracji lokalnej, przedsiębiorców, ale także przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z terenu naszego powiatu oraz powiatu sandomierskiego. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 4 września 2023 07:23

Przypominamy, że od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 13:08

Uwaga mieszkańcy! Od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:27

Ogłoszenie otwartego naboru Partnera spoza sektora finansów publicznych


piątek, 11 sierpnia 2023 14:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej preferencji komunikacyjnych mieszkańców województwa. Badanie to pozwoli na rozpoznanie aktualnych potrzeb transportowych oraz będzie miało wpływ na poprawę dotychczasowych usług przewozowych.


piątek, 4 sierpnia 2023 12:01

Przed nami 80 rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 7 sierpnia br. (poniedziałek), najpierw w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Starachowicach (ul. Kościelna 12), a później pod pomnikiem przy ulicy Piłsudskiego. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 24 lipca 2023 15:30

27 lipca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 17 lipca 2023 12:55

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom o organizacjom pozarządowym w 2023 r.