Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 grudnia 2023 15:16

6175 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas Świątecznego Kolędowania – imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem oraz Starostę Piotra Ambroszczyka na rzec 2,5 –letniej Amelki Tuz. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z różnymi schorzeniami. Tym razem jednak zeszły one na dalszy plan wobec ogromnej fali radości, jaka zalała nasze starostwo.


czwartek, 7 grudnia 2023 08:40

Dwa nowoczesne odbiorniki GPS, umożliwiające dokładną lokalizację pozycji znalezisk, trafiły do Grupy Ochrony Zabytków „Fort”, która w ramach projektu „Poznaj historię poprzez detektorystykę”, uczy uczniów III LO w Starachowicach jak legalnie poszukiwać zabytków w terenie i obsługiwać sprzęt do detektorystyki. Przedsięwzięciu patronuje starosta Piotr Ambroszczyk. 


piątek, 1 grudnia 2023 17:47

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem i sponsorami zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2, 5 – letniej Amelki Tuz. Impreza odbędzie się 9 grudnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Szczegóły poniżej.


piątek, 1 grudnia 2023 09:16

Żadna inna Rada Powiatu w Polsce, ale też poza jej granicami, nie może poszczycić się radnym, który jest mistrzem świata w trójboju siłowym. A nasza owszem, co głośno wybrzmiało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, kiedy to oklaskami podziękowano  Jarosławowi Olechowi za jego ostatnie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym na Litwie. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:31

Dwie nowe sfery objęte dotacją powiatu i aż pięć nowych zadań, wskazanych jako priorytetowe znalazło się w Rocznym Programie Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2024 r., jaki został przyjęty na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:18

Po 7 latach obowiązywania, zmieniają się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych. Więcej będzie kosztować m.in. umieszczanie urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenie tam robót, czy też ustawianie w obrębie działki drogowej, a więc na chodnikach, poboczach czy pasach zieleni urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem drogi czyli np. bankomatów, paczkomatów, ogródków gastronomicznych, kwietników czy reklam. 
Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 09:27

Starosta Starachowicki ogłosił II pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż składnika majątku ruchomego stanowiącego własność Powiatu Starachowickiego. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej. 


poniedziałek, 27 listopada 2023 09:02

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu „Szlakami Jędrusiów”, organizowanego przez 15 Grunwaldzką Drużynę Harcerską im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” oraz Krąg Instruktorski „Komenduły” im. „Junaka” i „Kokoszki” z Hufca ZHP Starachowice. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę z Wąchocka do Starachowic, w trakcie której rozwiązywali różne zadania przygotowane przez kadrę programową rajdu.


czwartek, 23 listopada 2023 15:28

Zbliżający się okres przedświąteczny, to czas zakupów, promocji, wyprzedaży czy okazji dla konsumentów. Konsument w tym okresie powinien znać swoje prawa, aby w przypadku nieprzemyślanych, nietrafionych prezentów czy wadliwych towarów mógł skutecznie dochodzić swoich roszczeń.   


czwartek, 23 listopada 2023 13:03

Pokrywa włazu studzienki kanalizacji deszczowej, z inskrypcją Towarzystwa Starachowickich Zakładów Górniczych, wyprodukowana najprawdopodobniej w latach 30-tych XX wieku trafiła dziś do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Została pozyskana z rozbiórki kanalizacji deszczowej przy ul. Radomskiej w Starachowicach, podczas prac związanych z budową wiaduktu i przekazana przez członka Zarządu Powiatu Jerzego Materka oraz Andrzeja Klimczaka - kierownika projektu. Z uwagi na jej wartość historyczną zostanie wpisana do inwentarza muzealiów w dziale techniki i stanie się częścią ekspozycji poświęconej historii miasta.