Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 25 października 2023 11:47

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej, powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2024 r. Szczegóły w zamieszczonym poniżej ogłoszeniu.


wtorek, 24 października 2023 13:30

Zarząd Powiatu w Starachowicach ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu w Starachowicach w sprawie uchwalenia „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok”. Uwagi oraz opinie można zgłaszać od 24 do 30 października br. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 24 października 2023 13:24

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2024 r. Oferty należy składać do 15 listopada br. Szczegóły poniżej.


wtorek, 24 października 2023 13:00

​​​​​​​Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, osobą jej najbliższą lub świadkiem przestępstwa? Przysługuje Ci prawo do skorzystania z nieodpłatnej pomocy. Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) z Nowego Sącza, prowadzące punkty NPP i NPO w naszym powiecie, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, promują dostęp do sieci ośrodków nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w naszym powiecie, możecie to sprawdzić na liście naszych jednostek nieodpłatnego poradnictwa, którą znajdziecie TUTAJ.


wtorek, 24 października 2023 09:13

26 października br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


czwartek, 19 października 2023 08:21

Uwaga kierowcy! Od 23 do 28 października br. zamknięty będzie dla ruchu odcinek drogi powiatowej 0618T (Lipie-Henryk "Szyb") - od zjazdu na Lipie do Willi Rosochacz - w związku z prowadzonymi tam robotami drogowymi. Wykonawca prac – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o. - przeprasza za utrudnienia.

 


wtorek, 17 października 2023 13:46

Od 23 do 27 października br., na obszarze województwa świętokrzyskiego, planowane jest przeprowadzenie kolejnej akcji ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Służby apelują o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.


czwartek, 28 września 2023 09:59

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15). Szczegóły poniżej.


piątek, 22 września 2023 11:35

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu. Ok. godz. 14.00 awaria została już usunięta. Przepraszamy za wszystkie wynikłe trudności. 


czwartek, 21 września 2023 13:54

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich tylko przez parking przy Biedronce.