Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 22 września 2023 15:13

„Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych – temat aktualny od zawsze” to tytuł konferencji, jaka odbyła się 22 września  w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy, a także służby mundurowe z trzech powiatów: starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego, którzy zgłębiali swą wiedzę więcej na temat zagrożeń, stwarzanych przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne,  a także przeciwdziałania uzależnieniom. Uczestniczył w niej również starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 18 września 2023 14:00

Za nami 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Władze powiatu tak jak co roku oddały hołd Sybirakom, ale tez wszystkim których losy na zawsze napiętnowała sowiecka agresja z 17 września 1939 roku. W obchodach, które odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a potem przy Krzyżu Katyńskim w Starachowicach uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną. 


poniedziałek, 18 września 2023 13:48

Występy lokalnych zespołów muzycznych, leśne animacje, smakołyki Kół Gospodyń Wiejskich, rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Spotkania na leśnej polanie w Marculach, jakie odbyło się 17 września br. Gościem honorowym była Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, która wspólnie ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, a także służbami leśnymi i mundurowymi posadziła na terenie arboretum „Bartusia” czyli  sadzonkę dębu, wyhodowaną z nasion dębu Bartek.


piątek, 15 września 2023 15:10

Powiat przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…


środa, 13 września 2023 10:59

Starosta ośmioma innymi starostami w zjednym pomieszczeń na Zamku Królewskim, na tle ekranu z napisem Zgromadzenie Jubileuszowe ZPPStarosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył  w zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie, zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 –lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce. 


poniedziałek, 11 września 2023 15:04

Wracamy do serii artykułów, w ramach projektu edukacyjnego EduAkcja. Tym razem będzie o inwestowaniu z rozsądkiem czyli jak emocje wpływają na nasze decyzje inwestycyjne.


piątek, 8 września 2023 12:09

Powiat Starachowicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach,  w nawiązaniu do ogłoszenia o otwartym naborze na Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet 9. Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie 09.05. Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej, zamieszczonego w dniu 14 sierpnia 2023 r. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, informuje, że do wspólnej realizacji projektu został wybrany podmiot: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”.


środa, 6 września 2023 15:05

Co roku 6 września Starachowice oddają hołd bohaterom wojny obronnej 1939 r. oraz obrońcom miasta. O szczególnej rocznicy pamiętają też władze powiatu, które biorą udział w uroczystościach pod Pomnikiem Obrońców Starachowic. Tym razem uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.


poniedziałek, 4 września 2023 14:11

Po dwóch miesiącach wakacji - wrócili. Uczniowie ze szkół powiatowych, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli nowy rok szkolny. Towarzyszyły im w tym władze Powiatu, które gościły tym razem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i III LO w Starachowicach.


poniedziałek, 4 września 2023 14:09

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.