0°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1029 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
14 °C 14 °C 15 °C 14 °C 16 °C
0 °C 5 °C 3 °C 1 °C 3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 10 września 2021 12:11

PlakatFotografujesz, nie boisz się wyzwań, wykazujesz się kreatywnością i masz chęć powalczyć o nagrody finansowe ? 3 października br.  Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej organizują wyzwanie dla fotografów i pasjonatów fotografii. Pula nagród wynosi 6 tys. zł. Szczegóły poniżej. 


piątek, 10 września 2021 11:23

Grafika obchodów Dnia Sybiraka 17 września br. odbędą się obchody Dnia Sybiraka i 82. rocznicy napaści ZSRR na Polskę organizowane przez Gminę Starachowice, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika. Poniżej program uroczystości. 


czwartek, 9 września 2021 12:47

Sztandary pod pomnikiemStarosta Piotr Babicki reprezentował Powiat podczas uroczystości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Starachowic, organizowanych przez Gminę Starachowice, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 i Park Kultury.


czwartek, 9 września 2021 09:42

Grafika 11 Noce Teatralne 10 września br. (piątek) na hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się 11. Noce Teatralne, organizowane przez  Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 7 września 2021 12:31

Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa świętokrzyskiego zachęca mieszkańców do udziału w badaniu preferencji komunikacyjnych. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie: http://ankiety.swietokrzyskie.pro/ankieta-preferencji-przewozowych. Formularz będzie aktywny do 31 grudnia br. 


wtorek, 7 września 2021 11:13

Claudio Bohórquez i Mateusz Makuch podczas koncertu 4 września na hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wspaniały koncert pn.„Krzysztof Penderecki im memoriam” w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Artyści z zespołu Penderecki Trio zagrali w pierwszą rocznicę śmierci Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Ich występ uświetnił galę wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. 


wtorek, 7 września 2021 11:06

Tegoroczni laureaci nagrody ze starostą, wicestarostą i przewodniczącą Rady Powiatu Speak Out Marta Szymańska – Baran, Fundacja – Agencja Rozwoju Regionalnego, PPHU Perfopol sp. z o.o. oraz Odlewnie Polskie S.A. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2020. Wręczenie statuetek odbyło się 4 września br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, której towarzyszył koncert w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 


poniedziałek, 6 września 2021 10:08

Grafika konsultacje społeczne z NGO14 września br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędą się konsultacje Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Będziemy rozmawiać m.in. na temat problemów, jakie napotykają organizacje podczas realizacji zadań publicznych zleconych przez Powiat w 2021 r.  w związku z sytuacją panującą w kraju i wprowadzonym stanem epidemicznym, stanu realizacji zadań zleconych w obecnym roku oraz założeń do Rocznego Programy Współpracy na 2022 rok. Początek spotkania – godz. 14.00. Zapraszamy do udziału.


piątek, 3 września 2021 10:59

Pojazdy na muzeum Aż 150 pojazdów, w tym ponad 30 STARów wzięło udział w 7. Legendzie STARa, Zlocie Pojazdów Zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Nowością tegorocznego zlotu były jazdy terenowe na dawnym torze prób w Wąchocku.  


środa, 1 września 2021 14:26

Zbiorowe zdjęcie awansowanych i nominowanych Dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego starosta Piotr Babicki wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim wręczyli nominacje nowo wybranym dyrektorom trzech powiatowych placówek – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Podziękowali również za pracę wieloletniej dyrektor poradni – Grażynie Jabłońskiej, która odeszła na zasłużoną emeryturę.