10°C

Deszcz
Ciśnienie 1013 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
15 °C 15 °C 12 °C 13 °C 16 °C
8 °C 9 °C 9 °C 8 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 13 kwietnia 2021 09:31

Jak być bezpiecznym w sieci? Co zrobić aby bankowość elektroniczna czy zakupy on - line były bezpieczne? Jakie korzyści przyniesie Ci profil zaufany? Na te i inne pytania z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu można będzie znaleźć odpowiedź podczas konferencji "j@online - bezpieczny w sieci", organizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE - https://www.youtube.com/user/UKEregulator


poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:23

Grafika do tekstu Załatw swoje sprawy przez e-Urząd SkarbowyTrwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Dyrekcja Izby Administracji Skarbowej w Kielcach zachęca do załatwiania spraw on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na stronie: http://podatki.gov.pl


czwartek, 8 kwietnia 2021 10:47

Starosta Piotr Babicki podpisujący wnioski o dofinansowanie Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. Szacunkowa, łączna wartość tych przedsięwzięć to 4 mln 270 tys. zł. 


środa, 7 kwietnia 2021 15:18

Grafika #PowiatSzczepiPowiat zaproponował Wojewodzie Świętokrzyskiemu uruchomienie Samorządowego Punktu Szczepień Masowych w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Byłby to dodatkowy i odrębny Punkt Szczepień Masowych w powiecie starachowickim. 


wtorek, 6 kwietnia 2021 08:38

Zbiorowe zdjęcie samorządowców z powiatu starachowickiegoDrogi, drogi i jeszcze raz drogi – tak zdaniem co poniektórych powinna wyglądać działalność inwestycyjna samorządu powiatowego. A przecież Powiat to nie tylko drogi. Zadania, które realizuje dotyczą też szkół ponadpodstawowych, szpitala, przychodni specjalistycznych, pomocy społecznej oraz szeregu innych dziedzin o charakterze ponadgminnym. Szczupłość dochodów karze często wybierać – budować drogę czy remontować szkołę. Aby realizować zadania, samorządy każdego szczebla muszą dziś współpracować. Ci, którzy tego nie dostrzegają są w dużym błędzie. 


piątek, 2 kwietnia 2021 13:15

 


 

 

 


piątek, 2 kwietnia 2021 08:39

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się w środę 7 kwietnia br. 


poniedziałek, 29 marca 2021 11:01

Wymianie doświadczeń i usprawnieniu pracy wydziałów komunikacji służyło robocze spotkanie pracowników starostw powiatowych w Starachowicach i Kielcach. Tematami wiodącymi były kwestie z zakresu rejestracji pojazdów, wydawania uprawień, a także licencji i zezwoleń.


sobota, 27 marca 2021 10:00

W ramach utrzymania dróg powiatowych rozpoczynamy pozimowe sprzątanie jezdni dróg na terenie Powiatu Starachowickiego. Zajmie się tym firma Dariusz Fijałkowski „F.T.U.H.Darek” Starachowice. 


piątek, 26 marca 2021 15:09

25 marca br. odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Dokonano na niej m.in. zmiany dotychczas obowiązującego Statutu w związku z potrzebą uprządkowania i dostosowania jego treści do obowiązujących przepisów i zasad funkcjonowania Powiatu. Radni uchwalili też powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego.