25°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1024 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 28 °C 28 °C 28 °C 26 °C
12 °C 14 °C 16 °C 16 °C 18 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 23 kwietnia 2021 14:32

Grafika Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych Lada dzień ruszy Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Będzie to kolejny, już jedenasty punkt szczepień w naszym powiecie, zorganizowany tym razem przez Powiat przy współpracy ze szpitalem. 


piątek, 23 kwietnia 2021 11:05

Plakat konkursu Bitwa regionów 2021Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do „Bitwy Regionów” - konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uwagi na sytuację epidemiczną konkurs został przeniesiony częściowo do "sieci". Jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną i jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Gra warta jest świeczki. Pula nagród w tym roku wynosi ponad 35 tys. zł. 


czwartek, 22 kwietnia 2021 10:19

Herb Województwa Świętokrzyskiego Marszałek Województwa Świętokrzyskiego otworzył procedurę naboru kandydatów na członków Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji. Formularze zgłoszeniowe należy składać do 11 maja 2021 r. Więcej informacji na ten naboru znajduje się na stronie: https://www.swietokrzyskie.pro/ogloszenie-marszalka-wojewodztwa-swietokrzyskiego-w-sprawie-otwarcia-procedury-naboru-kandydatow-na-czlonkow-swietokrzyskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego/


środa, 21 kwietnia 2021 16:06

Starosta Piotr Babicki odbiera promesę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Radkowice- SzerzawyPowiat pozyskał ponad 300 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr 0607T Radkowice-Szerzawy w celu zabezpieczenia przed erozją wąwozu lessowego w Radkowicach. W ramach zaplanowanych prac wykonane zostaną: nawierzchnia, jeden pas ruchu z dwoma mijankami oraz umocnienia skarp i dna rowu. 


środa, 21 kwietnia 2021 15:12

Grafika Wsparcie dla DPS w walce z COVID - 19Powiat pozyskał prawie 224 tys. zł na wsparcie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu pn. „Bezpieczna Przyszłość”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze posłużą na zakup środków ochrony indywidualnej, sprzętu i wyposażenia na potrzeby obu domów pomocy społecznej w naszym powiecie, jak również sfinansowanie dodatkowych wynagrodzeń dla pracowników, sprawujących opiekę nad mieszkańcami placówek. 


środa, 14 kwietnia 2021 09:27

Prezentacja multimedialna wyświetlana po mszy świętejStarosta Piotr Babicki wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną uczcili 81. rocznicę  zbrodni katyńskiej, mordu dokonanego przez NKWD na blisko 22 tysiącach Polaków – żołnierzach Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszach Policji Państwowej i urzędnikach. Wśród ofiar byli także mieszkańcy naszego powiatu.


wtorek, 13 kwietnia 2021 14:45

Grafika z napisem Grupa zakupowaTrwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego postępowania przetargowego na zakup energii  elektrycznej w ramach zorganizowanej przez Powiat Starachowicki Staropolskiej Grupy Zakupowej. Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród samorządów z województwa świętokrzyskiego. Kolejne podmioty zgłaszają swój akces.


wtorek, 13 kwietnia 2021 09:31

Jak być bezpiecznym w sieci? Co zrobić aby bankowość elektroniczna czy zakupy on - line były bezpieczne? Jakie korzyści przyniesie Ci profil zaufany? Na te i inne pytania z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu można będzie znaleźć odpowiedź podczas konferencji "j@online - bezpieczny w sieci", organizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE - https://www.youtube.com/user/UKEregulator


poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:23

Grafika do tekstu Załatw swoje sprawy przez e-Urząd SkarbowyTrwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Dyrekcja Izby Administracji Skarbowej w Kielcach zachęca do załatwiania spraw on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na stronie: http://podatki.gov.pl


czwartek, 8 kwietnia 2021 10:47

Starosta Piotr Babicki podpisujący wnioski o dofinansowanie Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. Szacunkowa, łączna wartość tych przedsięwzięć to 4 mln 270 tys. zł.