Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 września 2022 15:45

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.


środa, 21 września 2022 08:40

W czasach rosnącej inflacji coraz więcej osób szuka sposobu na ochronę wartości swoich oszczędności. Inwestycjami mogącymi zapewnić wyższe zyski niż depozyty bankowe i tym samym skuteczniejszą ochronę oszczędności przed inflacją, są z pewnością akcje spółek notowanych na giełdzie. Żeby jednak na giełdzie zarobić, a nie stracić, trzeba się dobrze przygotować.


poniedziałek, 19 września 2022 12:37

Za nami XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Ponad 150 druhów i druhen z 17 drużyn ochotniczych w naszym powiecie rywalizowało ze sobą o miano najlepszej, która będzie reprezentowała nasz Powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zwycięzcą został OSP Mirzec.


poniedziałek, 19 września 2022 12:29

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w obchodach 78. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym, upamiętniających zwycięstwo Żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka” nad oddziałami Wehrmachtu i SS.


poniedziałek, 19 września 2022 11:15

Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan reprezentował Powiat podczas obchodów Dnia Sybiraka oraz 83. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, organizowanych przez Gminę Starachowice, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, Szkołę Podstawową Nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” oraz Park Kultury.


poniedziałek, 19 września 2022 09:34
Wrześniowe spotkanie dzieci i młodzieży na Wykusie _zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne 

29 września br. na polanie Wykus odbędą sie XX Wrześniowe spotkania dzieci i młodzieży, organizowane przez Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Starachowicach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka oraz Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 września 2022 15:26

Ochrona zdrowia psychicznego w aspekcie zachowańsuicydalnych” - to tytuł konferencji, jaka odbyła się 16 września br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka w związku z przypadającym sześć dni wcześniej Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.


piątek, 16 września 2022 14:34

Powiat podpisał umowy na przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program  Inwestycji  Strategicznych. Chodzi o fragmenty czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec.


piątek, 16 września 2022 13:38

Limitowana seria kart pocztowych, spersonalizowany znaczek pocztowy  oraz specjalny stempel, którym będą sygnowane przesyłki wychodzące z poczty głównej w Starachowicach  przed 28 dni, począwszy od 17 września br. – tak Powiat Starachowicki upamiętnił Władysława Wagnera w 110 rocznicę jego urodzin, 90 lat od rozpoczęcia jego legendarnego rejsu dookoła świata.


piątek, 16 września 2022 11:38

Ogólnopolski  Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich Zarząd koła w Starachowicach, Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Wójt GMiny Mirzec Mirosław Seweryn zapraszają na obchody 78 rocznicy bitwy pod Tychowem Starym, stocoznej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. "Ośka". Uroczystości odbędą się 18 września, a ich dokładny program zamieszczamy poniżej.