8°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 12 marca 2021 12:46

Dziewięciu lekarzy specjalistów wzmocniło kadrę medyczną Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Są to wykwalifikowani medycy z Białorusi i Ukrainy, których kompetencje potwierdzane są przez polskie instytucje państwowe. Będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem specjalistów z naszego szpitala po to, aby w niedługim czasie móc samodzielnie leczyć i operować pacjentów. 


piątek, 12 marca 2021 12:44

Mateusz Borkowski, halowy wicemistrz Europy w biegu na 800 metrów odwiedził w ubiegłym tygodniu starostę Piotra Babickiego. Podczas wizyty towarzyszył mu Sylwester Dudek, jeden z pierwszych trenerów i jednocześnie długoletni pracownik starostwa.


poniedziałek, 8 marca 2021 08:11


 


piątek, 5 marca 2021 14:09

Jedenastu uczniów z naszego powiatu otrzymywać będzie w tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy potwierdzające to wsparcie odebrali 5 marca br. z rąk starosty Piotra Babickiego i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. Sukcesów gratulowała im także przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona. 


piątek, 5 marca 2021 14:00

Pięciu nauczycieli z powiatowych placówek zostało uhonorowanych Krzyżami Zasługi, Medalem za Długoletnią Służbę i nagrodami: Ministra Edukacji Narodowej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienia zostały przyznane jeszcze w ubiegłym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na epidemię ich uroczyste wręczenie odbyło się 2 marca br. w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.


środa, 3 marca 2021 09:02

Przedszkolaki z kolejnej gminy, tym razem Mirzec, objęte zostaną gimnastyką korekcyjną przez specjalistów z Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. Zajęcia odbywać się będą w dwóch gminnych przedszkolach: w Mircu oraz w Jagodnem. Przewidziano też dodatkowe godziny na badania postawy i monitoring postępów. 


wtorek, 2 marca 2021 13:05

Ruszyły zapisy na V Starachowicką Strzałę, kolarskie wyścigi organizowane przez Poland Bike przy współpracy m.in. z Powiatem Starachowickim. Rowerowe zmagania zaplanowane zostały na 30 maja br., tym razem dla miłośników szos. Lepiej się spieszyć, obowiązuje limit uczestników. 


wtorek, 2 marca 2021 12:33

Mieszkańcy Starachowic i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w "osteobusie". Mobilna pracownia densytometryczna stanie 19 marca br. przy Centrum Zdrowia Vita w Starachowicach. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Badania będą jednak płatne. Koszt jednego to 35 zł, jak informuje MD Multi Diagnostica.


wtorek, 2 marca 2021 10:46

Starosta Piotr Babicki wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną reprezentował Powiat podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. Z uwagi na epidemię uroczystości odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym.


środa, 24 lutego 2021 09:01

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zleconych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2021r. Szczegóły w uchwale zamieszczonej poniżej.