30°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
32 °C 33 °C 33 °C 34 °C 35 °C
17 °C 17 °C 19 °C 21 °C 21 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 3 czerwca 2022 10:36

Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Głośne czytania odbywają się w całej Polsce, również w Starachowicach. W akcję włączyło się m.in. Przedszkole Kreatywne Nutki, gdzie czytał bajki maluchom także starosta Piotr Ambroszczyk.


piątek, 3 czerwca 2022 10:31

Dziecięce karaoke, zumba kids, przeciąganie liny czy rozwiązanie rogu obfitości – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały na przedszkolaków z Przedszkola Re Re kum kum 1 czerwca br. podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. W tym wyjątkowym dniu towarzyszył im również starosta Piotr Ambroszczyk.


środa, 1 czerwca 2022 15:09

Milena Witczak objęła stanowisko dyrektora starachowickiego szpitala. W pierwszej kolejności spotkała się ze swoją poprzedniczką – Jolantą Kręcką, a także kadrą kierowniczą placówki. Wzięła też udział w konferencji prasowej starosty Piotra Ambroszczyka, podczas której mówiła o swoich planach i priorytetach.


środa, 1 czerwca 2022 12:53

Sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 30 tys. zł trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach. Drukarka 3D, sprzęt audio – wideo, zestaw nagłośnieniowy, mikrokontrolery czy sprzęt kuchenny – to tylko część zakupów w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


środa, 1 czerwca 2022 12:06

250 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 6. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. W tym roku, po raz pierwszy w historii imprezy rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.


środa, 1 czerwca 2022 11:58

Jula oraz Felicjan Andrzejczak -  wykonawca  legendarnego przeboju Budki Suflera „Jolka Jolka pamiętasz” byli gwiazdami tegorocznego Jarmarku u Starzecha. Pomimo niesprzyjającej pogody na ich koncertach bawiło się kilkaset osób.


wtorek, 31 maja 2022 08:00

Rusza 39 Dziecięcy Festiwal Piosenki pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka i Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. 2 czerwca br. od godziny 10.00 w Parku Kultury w Starachowicach będziemy mogli podziwiać wokalne popisy przedszkolaków. Usłyszymy 17 piosenek w wykonaniu dzieci z dziesięciu publicznych i niepublicznych placówek. Każdy młody artysta dostanie upominek, a nagrody dla tych, którzy urzekną najbardziej jury i publiczność nagrody ufundowali: Tygodnik Starachowicki, Gazeta Starachowicka, Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. J. Pazdura w Starachowicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Kultury. Zachęcamy do udziału. Wstęp na imprezę jest wolny.

 


piątek, 27 maja 2022 09:41

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2022roku. Oferty można składać do 20 czerwca br. godz. 15.30 w siedzibie Starostwa. Szczegóły poniżej.


piątek, 27 maja 2022 08:28

Trwają wstępne rozmowy z gminami w sprawie opracowania planu rozwoju transportu zbiorowego dla powiatu starachowickiego. Podstawowa idea jest taka, by lepiej skomunikować siedziby gmin z siedzibą powiatu, ułatwiając w ten sposób mieszkańcom dojazd do pracy, szpitala, szkoły czy załatwienie spraw urzędowych.


piątek, 27 maja 2022 08:28