Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/starostwo118/public_html/powiat.starachowice.pl/engine/widgets/forecastweather/forecastweather.php on line 403
Powiat Starachowice Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 16 maja 2023 08:21

Powiat pozyskał pieniądze z PFRON-u na zakup nowej windy do Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Dotychczasową, 22 – letnią, zastąpi nowa, bezobsługowa, przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, a tych, jest w placówce już prawie 80 procent.


poniedziałek, 15 maja 2023 13:51

Już po raz dwunasty Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy swoje podwoje przed turystami nocą. 20 maja br. odbędzie się tu kolejna edycja Nocy Muzeów, tym razem pod hasłem "Odkryj wyobraźnię". Szczegóły poniżej. 


środa, 10 maja 2023 16:30

Powiat pozyskał niespełna 50 tys. zł od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy torowisku zabytkowej Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 10 maja br. podpisana została umowa na udzielenie dotacji. Pozwoli ona na przeprowadzenie prac mających na celu bieżące utrzymanie linii na odcinku Iłża – Marcule.


środa, 10 maja 2023 14:58

Ruszyły zapisy na kolejną, XVII edycję warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


wtorek, 9 maja 2023 13:32

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego, złożoną przez organizację pozarządową: Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin.


wtorek, 9 maja 2023 13:26

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę lokalną w obszarze ekonomii społecznej? Pomożemy ci ją sfinansować! Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej edycji mikrograntów – lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim. Do rozdysponowania jest kwota 20 tys. zł. Mogą się o nie ubiegać podmioty ekonomii społecznej. Na jeden mikrogrant można uzyskać maksymalnie 5 tys. zł. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 8 maja 2023 14:16

Już tylko do 10 maja br. można nadsyłać zgłoszenia do V edycji Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, wyróżnienia przyznawanego firmom za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Po raz pierwszy przyznamy także Nagrodę Przyjaciel Powiatu Starachowickiego za wspieranie i przyczynianie się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszego powiatu, zarówno w kraju jak i zagranicą. 

 


poniedziałek, 8 maja 2023 11:12

Blisko 40 kierowców w naszym powiecie jeździ z nieważnym prawem jazdy. A Twój dokument? Czy nadal jest ważny? Lepiej sprawdź, bo może cię to kosztować nawet kilka tysięcy złotych. 


piątek, 5 maja 2023 11:49

Wojewoda Świętokrzyski wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Kielcach zaprasza pracodawców z naszego regionu na bezpłatne szkolenia z zakresu zmian w prawie pracy. Ale uwaga! Trzeba się spieszyć, liczba miejsc ograniczona! Szczegóły poniżej. 


piątek, 5 maja 2023 09:52

Na prośbę Departamentu Innowacji, Cyfryzacji i Transferu Wiedzy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępniamy plakat informacyjny na temat dopłat do zboża.