Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 28 października 2022 10:34

Uchwalenie Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi, przyjęcie zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu czy zapoznanie się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w poprzednim roku szkolnym – to główne punkty XLV sesji Rady Powiatu, która odbyła się 27 października br. Radni przyjęli także uchwałę w sprawie zawarcia porozumienia o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania na zakup gazu w ramach Staropolskiej Grupy Zakupowej na rok 2023.


środa, 26 października 2022 13:13

Do końca października br. można nadsysłać prace na XVI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, Kultura Materialna, Tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego, organizowany pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród fotografujących miłośników naszego powiatu. Mamy nadzieję, że także w tym roku pokażą nam jego piękno i magię! Czekamy na zgłoszenia! Szczegóły znajdziecie tutaj.  


środa, 26 października 2022 12:48

Świat cały czas idzie do przodu, a razem z nim zmienia się nasza codzienność. Smartfony zastąpiły telefony stacjonarne, a serwisy z wideo online wyparły kasety wideo i płyty DVD. Dynamiczne zmiany dotyczą również tego w jaki sposób korzystamy z naszych pieniędzy. Tradycyjna gotówka, a również karty płatnicze zostają coraz częściej zastępowane przez nowocześniejsze formy płatności.


wtorek, 25 października 2022 12:15

90 lat swej działalności świętują w tym roku ochotnicy z Tychowa Starego w gminie Mirzec. Z tej właśnie okazji 23 października br. odbyło się poświecenie i przekazanie jednostce nowego sztandaru. W tym ważnym dla społeczności Tychowa wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


wtorek, 25 października 2022 12:05

Jubileusz 60 –lecia swego istnienia świętował Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach – szkoła, która przez lata przygotowywała kadry dla Fabryki Samochodów Ciężarowych, a obecnie  wielu firm działających w naszym powiecie. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć władz powiatowych. Podziękowania oraz życzenia składali dyrekcji: starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 21 października 2022 15:14

Przedstawiciele instytucji polityki społecznej z województwa warmińsko – mazurskiego gościli w naszym powiecie. Byli to uczestnicy wizyty studyjnej, poświęconej polityce społecznej budowanej w odniesieniu do systemu usług społecznych oraz powoływaniu Centrów Usług Społecznych.


piątek, 21 października 2022 10:06

„Pamięci Żydów, mieszkańców Wąchocka, przymusowo wywiezionych 22 października 1942 r. i zamordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939 – 1945” – napis tej treści w języku polskim, angielskim oraz hebrajskim znalazł się na tablicy upamiętniającej społeczność żydowską Wąchocka wywiezioną do obozu w Treblince, która została odsłonięta w przeddzień 80 rocznicy tych tragicznych wydarzeń. W obchodach Dnia Pamięci Żydów Wąchockich uczestniczył  wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


czwartek, 20 października 2022 14:57

18 października br. swoje setne urodziny obchodziła Pani Rozalia Kłys – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie Godowie. Dostojną jubilatkę odwiedził starosta Piotr Ambroszczyk, który przekazał jej kwiaty oraz życzenia wielu lat w zdrowiu.


czwartek, 20 października 2022 14:34

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. A wszystko to w ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Starosta Piotr Ambroszczyk egzamin zaliczył na piątkę. Dowodem jest certyfikat i tytuł „eksperta tabliczki mnożenia” otrzymany od uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach.


czwartek, 20 października 2022 13:16

Starosta Starachowicki ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2023 r. Termin składania zgłoszeń upływa 27 października br.