Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 7 października 2022 14:37

Na terenie powiatu starachowickiego wyznaczono 58 miejsc, w których w razie wystąpienia zagrożenia radiacyjnego wydawane będą tabletki z jodkiem potasu. Jest to standardowa, prewencyjna procedura przewidziana w przepisach prawa i na razie nie ma powodów do obaw.


środa, 5 października 2022 10:38

 

Na podstawie art. 19a (małe granty) ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie publikujemy uproszczone oferty na realizację zadania publicznego, złożone przez organizacje pozarządowe:
1. Powiatową Spółdzielnię Socjalną INTEGRACJA
2. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania KRZEMIENNY KRĄG


środa, 5 października 2022 08:44

Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Starachowicach o I przetargu ustnym  nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Starachowicach przy ul. Glinianej 10a.

 


wtorek, 4 października 2022 10:49

Z inicjatywy Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka w dniu 30 września 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się spotkanie mające na celu wypracowanie metod promowania naboru do służby wojskowej wśród młodzieży z terenu Województwa Świętokrzyskiego.


piątek, 30 września 2022 09:42

W dniu 28 września 2022 r. przedstawiciele Powiatu Starachowickiego, Zarządu Dróg Powiatowych, władz i mieszkańców Gminy Mirzec dokonali oficjalnego otwarcia wyremontowanego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Mirzec Poddąbrowa.


wtorek, 27 września 2022 15:36

83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne, które było fenomenem na skalę światową, nie mającym odpowiednika w okupowanej Europie. I właśnie te wydarzenia wspominaliśmy 27 września składając kwiaty pod Panteonem Polskiego Państwa Podziemnego na terenie opactwa OO. Cystersów, a potem na polanie Sina Woda przed kapliczką św. Jacka w Wąchocku. Zapaliliśmy równieżznicze w miejscach upamiętniających Armię Krajową w Starachowicach – przy ławeczkach: „Halnego”, „Dzika” oraz „Kaktusa”.


poniedziałek, 26 września 2022 12:37

„Oszczędnością i pracą, ludzie się bogacą” – mówi staropolskie przysłowie. W nowoczesnym kapitalizmie istnieje jeszcze jedna droga do zwiększenia swojego majątku. Można sprawić, aby pieniądze pracowały dla nas,  inwestując je na giełdzie -samodzielnie kupując akcje spółek lub korzystając z oferty funduszy inwestycyjnych. Warto jednak robić to z głową.


piątek, 23 września 2022 14:55

28 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej. Będzie ono także transmitowane na stronie: esesja.tv.


piątek, 23 września 2022 14:53

27 września br. na polanie przed kaplicą św Jacka w Wąchocku odbędą sie uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowicie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock. Dokładny program zamieszczamy poniżej. 


piątek, 23 września 2022 10:55

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało XIII edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. Impreza odbyła się w tym roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.