-5°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1035 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
-3 °C 0 °C 0 °C -2 °C 1 °C
-7 °C -7 °C -7 °C -9 °C -8 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 2 marca 2022 14:10

Jest szansa na stopniowe „odcovidawianie” szpitala w Starachowicach. Pierwsze oddziały dla chorych z innymi schorzeniami niż Covid -19 mogłyby być uruchamiane już w marcu br. Taką dobrą wiadomość przywiózł starosta Piotr Ambroszczyk po spotkaniu z wojewodą Zbigniewem Koniuszem. 


poniedziałek, 28 lutego 2022 17:09

Termomodernizacja i remont wewnętrzny hali sportowej ZSZ nr 3 w Starachowicach, budowa boiska sportowego wraz z całą infrastrukturą przy II LO w Starachowicach, przebudowa i rozbudowa dróg powiatowych w Marcinkowie i Szerzawach, modernizacja dróg: Starachowice-Lubienia i Skarżysko-Kamienna - Mirzec, remont drogi powiatowej Rzepin – Rzepinek - Szerzawy – Brzezie – Łomno i wreszcie modernizacja bazy materiałowo-sprzętowej Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach – to na te zadania Powiat stara się o fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Ich łączna wartość to ponad 100 mln zł.


poniedziałek, 28 lutego 2022 17:05

Rozpoczęły się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drogach powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, Powiat przebuduje bądź rozbuduje 21 przejść w ramach 16 zadań.


piątek, 25 lutego 2022 14:55

Starosta Piotr Ambroszczyk z dyrektor szpitala Jolantą Kręcką podczas konferencji prasowej w sprawie wniosku do wojewody Powiat wystąpił do Wojewody aby zwrócił się on do Rady Ministrów o środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wykupienie budynku Polsko – Amerykańskich Klinik Serca. Chodzi o kwotę 15 mln zł, która jest nam niezbędna do utworzenia regionalnego ośrodka leczenia COVID-19, przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom właściwego dostępu do usług medycznych. 


czwartek, 24 lutego 2022 15:19

Dziś, nasze myśli wędrują do wszystkich ukraińskich przyjaciół i do całego Narodu Ukraińskiego. To, co się dzieje za naszą wschodnią granicą jest przerażające i zagraża bezpieczeństwu całego demokratycznego świata. 24 lutego 2022 r. stał się kolejną czarną kartą współczesnej historii.


wtorek, 22 lutego 2022 15:32

W celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni na terenie całego kraju został wprowadzony trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP), który obowiązuje od 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59. Z góry przepraszamy za ewentualne utrudnienia w dostępie do strony internetowej powiatu czy Biuletynu Informacji Publicznej, w związku z podejmowanymi działaniami w zakresie zabezpieczenia systemów informatycznych.


czwartek, 17 lutego 2022 13:56

30 mln zł na budowę wiaduktu i ponad 1, 1 mln zł na remont drogi powiatowej nr 0560T Mirzec-Podkowalów - Mirzec-Poddąbrowa trafi do Powiatu Starachowickiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prezes Rady Ministrów zatwierdził już listy projektów, które otrzymają rządowe wsparcie. Na liście rezerwowej znalazło się jeszcze jedno zadanie powiatu - II etap przebudowy drogi powiatowej nr 0613T - ul. Szkolna w Adamowie. 


środa, 16 lutego 2022 14:42

Dyrekcja szpitala w Starachowicach dokłada wszelkich starań, aby możliwie w najszybszym czasie doprowadzić do wypłaty dodatku covidowego dla pracowników niemedycznych, w tym z firm zewnętrznych kooperujących ze szpitalem.


wtorek, 15 lutego 2022 12:03

Logo PZOZ StarachowicePZOZ w Starachowicach oczekuje na zmianę polecenia Ministra Zdrowia, umożliwiającą przekazanie środków na wypłatę jednorazowego dodatku covidowego dla personelu niemedycznego, w tym również pomocniczego.


poniedziałek, 14 lutego 2022 09:01

Herb Powiatu Starachowickiego Zarząd Powiatu w Starachowicach wyraża solidarność z władzami spółki Cersanit, która poniosła ogromne straty w wyniku pożaru zakładu w Starachowicach.

Firma Cersanit jest znaną i cenioną marką w Polsce i za granicą, a przy tym jedną z największych i najprężniej rozwijających się w powiece starachowickim, zatrudniającą setki osób, w tym również mieszkańców naszego powiatu.

Mając świadomość niezwykle trudnej sytuacji w jakiej znalazła się spółka, władze powiatu deklarują pomoc w zakresie sprawnego procedowania nad dokumentami niezbędnymi podczas odbudowy zakładu, wierząc że nastąpi to szybko.