-5°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1035 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
-3 °C 0 °C -1 °C -1 °C 3 °C
-7 °C -7 °C -7 °C -9 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 14 marca 2022 20:03

Starachowicki szpital powoli wraca do normalności. 14 marca br. wznowił swoją działalność oddział ginekologiczno – położniczy. To pierwszy "niecovidowy", w pełni otwarty dla wszystkich pacjentek oddział w PZOZ w Starachowicach. W planach są już kolejne, tj. oddział okulistyczny i rehabilitacji dziennej. 


piątek, 11 marca 2022 13:03

10 marca br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Społecznej przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Głównym tematem rozmów były działania związane z odcovidowieniem szpitala i plany na przyszłość.


piątek, 11 marca 2022 09:59

GrafikaZarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach ogłosił przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program  Inwestycji  Strategicznych. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną fragmenty czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec. 


czwartek, 10 marca 2022 15:33

Kolejne mieszkanie chronione dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej zostało uruchomione w Starachowicach. Dzięki współpracy Powiatu z Miastem kolejna trójka młodych ludzi dostała wsparcie na wejściu w dorosłość.


środa, 9 marca 2022 12:03

Pomoc dla osób przybywających z Ukrainy była głównym tematem wtorkowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodził starosta Piotr Ambroszczyk. Włodarze zastanawiali się wspólnie nad miejscami zbiorowego pobytu uchodźców, jakie – zgodnie z informacją otrzymaną od Wojewody – miałyby powstać w każdym powiecie.


wtorek, 8 marca 2022 09:47

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Wojewoda Świętokrzyski wydał decyzję, na mocy której zmniejsza się liczba łóżek dla chorych na COVID-19 w starachowickim szpitalu, a tym samym uwalniane są łóżka dla pacjentów z innymi schorzeniami. Jest to pokłosie ostatniej wizyty starosty Piotra Ambroszczyka oraz dyrekcji starachowickiego PZOZ u wojewody, a także spadku zachorowań na COVID  - 19 w naszym regionie. O szczegółach tego przedsięwzięcia poinformuje PZOZ w Starachowicach.


wtorek, 8 marca 2022 07:18

 


poniedziałek, 7 marca 2022 10:17

Starosta P. Ambroszczyk podczas spotkania z dyrektor E. Kowalczyk Pomoc dla dzieci niepełnosprawnych przybywających z Ukrainy była tematem spotkania starosty Piotra Ambroszczyka z dyrekcją Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Starachowicach. Przy okazji zaprezentowano też sprzęt zakupiony w ramach programów „Aktywna tablica” oraz „Laboratorium Przyszłości”. 


piątek, 4 marca 2022 09:21

Uczestnicy spotkania O możliwości utworzenia spółdzielni socjalnej, która miałaby realizować usługi społeczne na rzecz m.in. uchodźców rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się 3 marca br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka.


piątek, 4 marca 2022 09:13

Powiat rozpoczął rozmowy z gminami w sprawie zorganizowania sieci transportu zbiorowego o charakterze międzygminnym na terenie całego powiatu starachowickiego. Wszystkie samorządy są tym mocno zainteresowane.