7°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 8 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 12 marca 2020 08:03

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach, w związku z istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez koronawirusa, zwraca się prośbą do Klientów, by w celu załatwienia sprawy w jednostkach KAS, korzystali z komunikacji elektronicznej: e-mail, profilu zaufanego, jak również składania zeznań za pomocą usługi Twój e-PIT i e-Deklaracji. Pozwoli to ograniczyć wizyty Klientów do niezbędnego minimum.


środa, 11 marca 2020 15:31

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, zachęcamy do załatwiania spraw przede wszystkim drogą elektroniczną - ePUAP, e-mail, lub do kontaktu telefonicznego.


środa, 11 marca 2020 14:42

Na terenie powiatu starachowickiego nie stwierdzono jak dotąd ani jednego przypadku koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jedna zdrowa osoba przebywa w kwarantannie domowej (do soboty włącznie) a dozorem epidemiologicznym Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach objętych jest dwadzieścia osób. Są to osoby zdrowe, u których nie wystąpiły objawy choroby, ale które potencjalnie mogły mieć styczność z osobami przebywającymi na terenach zagrożonych koronawirusem.


piątek, 6 marca 2020 12:56

Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych odebrały w czwartek (5 marca br.) życzenia od władz powiatowych z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W celebrowaniu tego wyjątkowego święta towarzyszyli im: starosta Piotr Babicki i Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


poniedziałek, 2 marca 2020 11:30

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach,  oceni stan zdrowia potencjalnych poborowych do Wojska Polskiego. Kwalifikacja potrwa do 25 marca br. i obejmie ponad 500 osób.


poniedziałek, 2 marca 2020 09:47

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną i Narodowym Funduszem Zdrowia rozpoczęło akcję informacyjną na temat koronowirusa. Z plakatów i ulotek pacjenci dowiedzą się m.in., co powinni zrobić gdy mają gorączkę, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem oraz przebywali w miejscach, gdzie stwierdzono występowanie koronawirusa. Powstał też spot edukacyjny "Co musisz wiedzieć o koronawirusie?", który zamieszczamy poniżej.


poniedziałek, 2 marca 2020 08:58

6 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XIX sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 15.00, a jego porządek prezentujemy poniżej.


poniedziałek, 2 marca 2020 08:52

Starosta Piotr Babicki wspólnie z Wójt Gminy Brody Marzeną Bernat spotkał się z mieszkańcami Adamowa by porozmawiać na temat prowadzonych tu inwestycji na drogach powiatowych.


piątek, 28 lutego 2020 13:47

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Starachowicach uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, organizowanym przez Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu „Starachowickiej Mapy Aktywności Młodzieżowej” . Wśród poruszanych kwestii znalazły się takie tematy jak ekologia, integracja z osobami z niepełnosprawnościami czy  starachowicka karta młodzieżowa.


piątek, 28 lutego 2020 12:22

Uwaga przedsiębiorcy! Do 30 czerwca 2020 r. przesunięty został termin składania sprawozdań w ramach Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) za 2019 r. (ustawa z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw).