Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 1 grudnia 2022 09:05

Powiat chce wstąpić do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Zgodę na takie działanie wyraziła już Rada Powiatu na sesji, która odbyła się w listopadzie. Ostateczna decyzja należeć będzie do Zarządu Stowarzyszenia, gdzie przesłana została uchwała w tej sprawie. 


czwartek, 1 grudnia 2022 09:00

Zakończył się remont kuchni oraz stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach, finansowany w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Zyskały one nowy wystrój i sprzęt, przez co poprawił się komfort pracy i standard wydawanych posiłków. 


czwartek, 1 grudnia 2022 08:56

Od kilku miesięcy słowo inflacja jest odmieniane przez niemal wszystkie przypadki. Nic dziwnego – to zjawisko dotyka każdego z nas. Jednak każdy doświadcza nieco innej stopy inflacji, ponieważ kupujemy różne produkty i korzystamy z różnych usług, a ich ceny zmieniają się w różnym tempie.  


czwartek, 1 grudnia 2022 08:41

Park Kultury, zespół "Majstry" oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach zapraszają na ROCKOWE MIKOŁAJKI 2022! Impreza odbędzie się 17 grudnia o godz. 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Wojska Polskiego 9). Szczegóły poniżej. 


środa, 30 listopada 2022 08:18

Trwają spotkania profilaktyczno – edukacyjne w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Biorą w nich udział zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy naszego powiatu. A wszystko po to by byli bezpieczni, zwłaszcza na drogach. 


wtorek, 29 listopada 2022 15:37

Ruch to zdrowie –pod takim hasłem odbył się piknik propagujący zdrowy tryb życia, organizowany przez Stowarzyszenie „Zdrowy Kręgosłup” w Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. To jedno z kilku wydarzeń, organizowanych w ramach mikrograntów - lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim. 


wtorek, 29 listopada 2022 12:36

28 listopada br. w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stykowie odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zastępczych z naszego powiatu. Była to znakomita okazja do bliższego poznania, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy. 


wtorek, 29 listopada 2022 12:26

Wernisaż wystawy „Zaduszki artystyczne - pamięci tych którzy odeszli” odbył się 25 listopada br. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który wspominał Ryszarda Uziębło, wieloletniego dyrektora placówki.


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:40

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła się IV sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach dedykowanych młodzieży czy rocznym programie współpracy województwa świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 r., czemu przysłuchiwał się m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:35

Departament Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszana spotkanie informacyjno - szkoleniowe, poświęcone dofinansowaniu usług społecznych i zdrowotnych w programie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, które odbędzie się 6 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Można się będzie na nim dowiedzieć, jakie są mozliwości finansowania projektów, zakładających pomoc osobom niesamodzielnym i opiekę nad osobami starszymi i chorymi, wsparcie i aktywizację mieszkańców będących w trudnej sytuacji życiowej, pomoc dzieciom i rodzinom przeżywającym trudności wychowawcze, pomoc dla uchodźców, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, ale też Centrów i Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Szczegóły poniżej.