8°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 26 maja 2020 16:21

28 maja br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się  tradycyjnie o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.  Z uwagi na szczególną sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, liczba jego uczestników, tak jak poprzednio, została ograniczona do niezbędnego minimum.


poniedziałek, 25 maja 2020 15:27

Zachęcamy do obejrzenia filmu "Żelazna Dolina", pokazującego starożytną historię regionu świętokrzyskiego w oparciu o dziedzictwo wyjątkowej doliny rzeki Kamiennej. Z powodzeniem może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii jako materiał dydaktyczny we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie. Film powstał dzięki współpracy Powiatu Starachowickiego ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Powiatem Ostrowieckim.


poniedziałek, 25 maja 2020 12:58

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi. W związku z niskimi stanami magazynowymi banku krwi, RCKiK zachęca do podzielenia się ogromnym darem ratującym życie, jakim jest krew. Informacje o funkcjonujących punktach poboru krwi, jak i akcjach wyjazdowych, dostępne są pod linkiem:http://www.rckik-kielce.com.pl/aktualnosci/179-otwarcie-rckik-w-kielcach-w-1-sza-i-3-cia-sobote-miesiaca.


piątek, 22 maja 2020 14:46

Starostwo Powiatowe w Starachowicach nie zmienia zasad swojego dotychczasowego funkcjonowania. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych. Od 23 maja br. odwieszone zostają wszelkie terminy, które uległy wstrzymaniu lub zawieszeniu na skutek ustawy z dnia 2 marca 2020 r. wprowadzonej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2.


piątek, 22 maja 2020 14:44

W najbliższy poniedziałek, tj. 25 maja br. na stronie internetowej powiatu, a także  portalu społecznościowym Facebook zamieszczony zostanie film popularno – naukowy pt. „Żelazna Dolina”, stanowiący alternatywę dla organizowanych corocznie warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”, które z uwagi na epidemię nie mogą się odbyć. Może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.


piątek, 22 maja 2020 14:43

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców powiatu w sprawie dostępu do  świadczeń medycznych wykonywanych do 15 marca 2020 r. przez PZOZ w Starachowicach, Zarząd Powiatu wyjaśnia iż, zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11 marca 2020r. placówka została przeprofilowana w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-COV-2 z terenu województwa świętokrzyskiego.


piątek, 22 maja 2020 14:40

Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerza krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz upraszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii. W mocy pozostają zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące sposobu udzielania pomocy w czasie trwania epidemii.


poniedziałek, 4 maja 2020 14:38

Władze powiatu uczciły 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość miała inną oprawę niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie.


wtorek, 28 kwietnia 2020 18:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza  dzieci i młodzież szkolną, a pośrednio również rodziców i opiekunów do udziału w konkursie plastycznym „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Termin składania prac mija 30 czerwca br.


wtorek, 28 kwietnia 2020 16:30

Co roku, 28 kwietnia czcimy pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego” w Marculach. Także teraz, mimo wyjątkowych okoliczności, pamiętamy o tych wydarzeniach. Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Kazimierz Dziekoński złożył dziś kwiaty pod pomnikami bohaterów: generała Antoniego Hedy ,,Szary", Antoniego Wyporka ,,Sępa" i porucznika Eugeniusza Flisa ,,Robura”.