7°C

Możliwa mżawka
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 8 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 czerwca 2020 09:31

Starostwo Powiatowe w Starachowicach, w oparciu o zapisy art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłasza tekst uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego złożonej przez  Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Międzyszkolny w Starachowicach, na zadanie: Konserwacja i modernizacja istniejących szlaków turystycznych. Odnowienie znaków: odcinka szlaku Kałków – Skarżysko Kamienna, odcinka szlaku Ruda – Mirzec, szlaku spacerowego Gadka – mogiła AK pod Tychowem.


wtorek, 23 czerwca 2020 21:47

25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się  tradycyjnie o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.  Z uwagi na szczególną sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, liczba jego uczestników, tak jak poprzednio, została ograniczona do niezbędnego minimum.


czwartek, 18 czerwca 2020 14:52

Starostwo Powiatowe w Starachowicach, w oparciu o zapisy art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłasza tekst uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego złożonej przez  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach, na zadanie: Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym. Wspieranie inicjatyw mających na celu integrację środowiska seniorów na terenie powiatu starachowickiego.


wtorek, 16 czerwca 2020 14:18

16 czerwca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej i Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, które od ubiegłego tygodnia objęte są kwarantanną.


poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:09

Osoby niepełnosprawne, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii utraciły możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej (w okresie od 9 marca do 4 września 2020 roku) mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych. Wnioski można składać w trybie ciągłym do 4 września 2020 r.


środa, 10 czerwca 2020 14:09

Powiat pozyskał blisko 3,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z epidemią COVID – 19. Pieniądze posłużą na zakup urządzenia do wykonywania szybkich testów w kierunku zakażenia koronawirusem wraz z 5 tys. szybkich testów, środków ochrony osobistej, a także wyposażenia ochronnego i dezynfekcyjnego stanowisk pracy dla ponad 1,5 tys. pracowników zatrudnionych w jednostkach na terenie powiatu oraz stworzenie 10 dodatkowych miejsc na kwarantannę.


poniedziałek, 8 czerwca 2020 13:15

W najbliższy piątek, tj. 12 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie nieczynne. Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników starostwa w zamian za święto przypadające w sobotę 15 sierpnia 2020r.

 


poniedziałek, 8 czerwca 2020 10:58

W sobotę, 6 czerwca br. pożegnaliśmy ks. infułata Czesława Walę, twórcę i budowniczego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Sługę ubogich, niepełnosprawnych i starszych. Człowieka modlitwy i pracy, a przy tym prawdziwego przyjaciela naszego samorządu.


poniedziałek, 1 czerwca 2020 09:56

Ruszyły prace przy remoncie torowiska Starachowickiej Kolejki Wąskotorowej na odcinku Iłża – Macule. Do 15 czerwca br. odnowiony zostanie także odcinek Starachowice – Lipie. Umożliwi to uruchomienie ruchu turystycznego na obydwu odcinkach.


środa, 27 maja 2020 08:01

 

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego,
Zarząd Powiatu w Starachowicach składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim,
którzy pracowali i pracują na rzecz Powiatu Starachowickiego i rozwoju wspólnoty samorządowej.
Dziękując za dobre pomysły, liczy na dalsze zaangażowanie oraz odważne i odpowiedzialne decyzje
dla dobra Powiatu.