Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 11 lipca 2023 07:36

W dniu 30 maja 2023 r. Powiat Starachowicki pod przewodnictwem Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka zawarł umowę z Gminą Brody reprezentowaną przez Panią Wójt Marzenę Bernat w sprawie wspólnej realizacji zadania polegającego na przebudowie dróg powiatowych - ul. Starachowickiej w miejscowości Lipie oraz ul. Szkolnej w miejscowości Adamów.


poniedziałek, 10 lipca 2023 11:45

W dniu 06.07.2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie kolejnej edycji szkolenia „PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza”. W spotkaniu uczestniczyli kandydaci na rodziny zastępcze, zaproszeni goście na czele z panem Starostą Piotrem Ambroszczykiem oraz dyrekcja i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach.


poniedziałek, 10 lipca 2023 08:22

Starosta Starachowicki ogłasza konkurs pn. "Gospodarstwo z duchem czasu" o zasięgu powiatowym, który odbywa się w okresie lipiec - sierpień 2023 r. Celem konkursu jest promocja gospodarstw, które wyróżniają się spośród innych profilem swojej działalności, ukierunkowaniem na nowoczesne rozwiązania i technologie, a jednocześnie propagują rodzinne wartości i czerpią z tradycji pokoleń. Konkurs jest również sposobem na reklamowanie tych mieszkańców Powiatu Starachowickiego, którzy postanowili utrzymać i rozwijać działalność agroturystyczną lub rolniczą.


piątek, 7 lipca 2023 11:19

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Kielcach informuje, iż dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego nie odnotowano zgłoszeń podejrzenia choroby kotów wywołanej przez podtyp wirusa grypy ptaków H5N1. Właściciele kotów, w przypadku zaobserwowania niżej wymienionych objawów nerwowo - oddechowych u kota, zobowiązani są do zgłoszenia tego faktu do Powiatowego Lekarza Weterynarii.


wtorek, 4 lipca 2023 11:23

7 lipca br. (piątek) w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach odbędzie się wyjątkowy koncert utworów operetkowych i musicalowych pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”. Można będzie posłuchać m.in. arii i duetów z operetek J. Straussa, I. Kalmana, F. Lehara, czy utworów z musicali: A. L. Webbera, J. Bocka i kompozycji Johanna Straussa. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 4 lipca 2023 09:03

Powiat pozyskał ponad 420 tys. dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar B i G). Pieniądze posłużą na rozbudowę ZSZ nr 3 w Starachowicach o windę zewnętrzną, a także aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych w naszym powiecie. 


piątek, 30 czerwca 2023 12:23

Powiat wprowadza wsparcie opiekuńcze dla pacjentów starachowickiego szpitala, opuszczających placówkę po ciężkich zabiegach operacyjnych (np. amputacjach) czy z głęboką niepełnosprawnością, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą w pełni samodzielnie egzystować i właściwie zadbać o swoje potrzeby. Trafią oni pod skrzydła specjalnego koordynatora, który pokieruje pomocą.  


piątek, 30 czerwca 2023 12:22

Od 1 lipca 2023 roku wraca termin 30 dni na zarejestrowanie kupionego auta oraz zgłoszenia zbycia  samochodu. Jest to związane z odwołaniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.


czwartek, 29 czerwca 2023 12:42

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na konferencję i wernisaż poświęcone 50-tej rocznicy uruchomienia produkcji samochodu ciężarowego Star 266, które odbędą się 8 lipca na terenie placówki. Szczegółowy program na plakacie poniżej. 


czwartek, 29 czerwca 2023 10:04

Wielkimi krokami zbliża się 8 Festiwal Piosenki Młodzieżowej „StarAch!”, wydarzenie któremu patronuje m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. W najbliższą sobotę, tj. 1 lipca br. w szranki staną młodzi wokaliści, którzy będą walczyli o zwycięstwo.  Muzyczną niespodzianką finału będzie występ ubiegłorocznej zdobywczyni Grand Prix - Mariki Kowalskiej, która wspólnie z Ewą Jach wykona przedpremierowo utwór "Wojna o pokój".